13600K için CPU soğutucu önerisi

sidomania

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Geçen hafta bilgisayarımı toplamak için tüm parçaları sipariş ettim. Sonra araştırdıkça düşündüm ki yanlış bir CPU soğutucu tercihinde bulunmuş muyumdur acaba diye. İşlemcim i5 13600K CPU soğutucu ise Be Quiet! Pure rock 2 FX. Geri kalan parçaları merak ediyorsanız: https://pcpartpicker.com/list/N8YQnt
Yorumlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum.

Merhaba arkadaşlar. Geçen hafta bilgisayarımı toplamak için tüm parçaları sipariş ettim. Sonra araştırdıkça düşündüm ki yanlış bir CPU soğutucu tercihinde bulunmuş muyumdur acaba diye. İşlemcim i5 13600K CPU soğutucu ise Be Quiet! Pure rock 2 FX. Geri kalan parçaları merak ediyorsanız: https://pcpartpicker.com/list/N8YQnt
Yorumlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum.
dostum nacizane bir tavsiye olarak eğer bütçende sorun oluşturmayacaksa power supply'i 850watt ve üzeri almanı öneririm. 3070ti ekran kartın var o yüzden önerdim.

Ayrıca ben 13700k işlemcimde arctic 34 duo kullanıyorum. Birkaç ayarla performans azalmadan maksimum 87dereceyi görüyorum. 13600k ile daha az göreceğin kanısındayım. Kıyas edebilmen için belirttim.

Hayırlı olsun.

Dostum naçizane bir tavsiye olarak eğer bütçende sorun oluşturmayacaksa Power Supply'i 850watt ve üzeri almanı öneririm. 3070 Ti ekran kartın var o yüzden önerdim.

Ayrıca ben 13700k işlemcimde Arctic 34 Duo kullanıyorum. Birkaç ayarla performans azalmadan maksimum 87dereceyi görüyorum. 13600K ile daha az göreceğin kanısındayım. Kıyas edebilmen için belirttim.

Hayırlı olsun.

87 çok fazla değil mi undervolt yaparak 70'lerde takılanlar vardı.

87 çok fazla değil mi undervolt yaparak 70'lerde takılanlar vardı.
pl1 ve pl2 150w yaparsan o zaman 75'lere düşüyor, cinebench multi core skoruda 27800 civarlarında alıyorsun.
İşlemcimi sürekli yük altında kullanmadığım için 87 benim için rahatsız edici bir sıcaklık değil. Rahatsızlık duyulursa ayarlamalar ile değişiklik yapılabilir.
Tabiki benim soğutucumun da sıvı soğutma olmadığını göz ardı etmemek lazım.

Dostum naçizane bir tavsiye olarak eğer bütçende sorun oluşturmayacaksa Power Supply'i 850watt ve üzeri almanı öneririm. 3070 Ti ekran kartın var o yüzden önerdim.

Ayrıca ben 13700k işlemcimde Arctic 34 Duo kullanıyorum. Birkaç ayarla performans azalmadan maksimum 87dereceyi görüyorum. 13600K ile daha az göreceğin kanısındayım. Kıyas edebilmen için belirttim.

Hayırlı olsun.

Hayırlı olsun.

Ben overclock falan yapmayi düşünmüyorum 750W yetersiz olur mu ki yine de?

Ben overclock falan yapmayi düşünmüyorum 750W yetersiz olur mu ki yine de?

Dostum işlemci için söylememiştim. Ekran kartı için 750watt üzerinde öneriliyor.

3070 Ti için sorun olacağını sanmam hatta 4080 12 GB haline benzeyeceğinden varsayarsak 4070 Ti bile takabilir.
750 yeterli gelecektir. Ancak önerilen sınır limiti kullanmak, kullanıcıya kalmış bir tercih.
600w'ı ben görmedim bu model için. Arkadaş hangi model alacağını ilk mesajında belirtmiş.

Rog'un tavsiyesine de buradan bakabilirsiniz.

750 yeterli gelecektir. Ancak önerilen sınır limiti kullanmak, kullanıcıya kalmış bir tercih.
600W'ı ben görmedim bu model için. Arkadaş hangi model alacağını ilk mesajında belirtmiş.

ROG'un tavsiyesine de buradan bakabilirsiniz.

Ben de Zotac'ın 3080 ine bakmıştım o da 750W öneriyordu firmalar garanti olsun diye yazıyorlar, genel kullanımda ROG 3070 Ti 280W ı geçmiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı