13600K sistemdeki eksiklikler

Astronot94

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.

Çok fazla sorum var şimdiden kusura bakmayın 😄

Önce topladığım sistemi yazayım.

ASUS TUF Gaming GT501 kasa.
ASUS ROG STRIX 750W PSU.
ASUS ROG STRIX Z690-E Gaming Wi-Fi anakart.
Intel 13600K işlemci.
G.Skill Trident Z5 RGB 6400 MHz CL32 32 GB RAM.
Samsung 980 Pro 1TB.
ASUS TUF Gaming VG27AQZ monitör.
ASUS TUF Gaming K1 klavye.
Gamepower Jin kulaklık.
Gamepower Ursa mouse.

Bunları aldım kutulu duruyor evde.

İşlemci soğutucu için.
ASUS ROG STRIX lc II 360 ARGB modelini arıyorum yok (beyaz olmaz teşekkürler)

1. Bu işlemci için düzgün soğutma ne önerirsiniz NZXT Z73 de yok sanırım piyasa da o da güzel olabilirdi. Başka model olarak ne önerirsiniz?

2. Masa ihtiyacım var 120x70 olması rahatlık için ideal diye düşünüyorum ancak bu kasayı taşıyabilir mi bilmiyorum sağlam masa bildiğiniz var ise...

3. BIOS güncellemesi için anakartta tuş varmış ama nasıl çalışıyor bilmiyorum. Güncelleme için yardımınız lazım.

4. Kasayı toplama konusunda da eksiklerim var hangi kablolar gerekli PSU'ya hangileri bağlanmalı vs. Discord'dan falan yardımcı olabilecek arkadaşlar var ise çok makbule geçer.

5. Bu kasaya ekran karti olarak ne olabilir PSU 750W Gold ama 4060 Ti çıkınca güç olarak sıkıntı yaşar mıyım darboğaz falan olur mu? O zamana kadar Intel UHD Graphics devam 😅

6. Bilgisayari koyacağım duvarın arka tarafında modem. Wi-Fi iş görür mü kablo gerekli mi? Laptop da Valorant da 9 10 ms ile oynuyorum kabloya ihtiyaç var mı emin değilim.

Sorularım bunlar teşekkürler 😅

Merhaba arkadaşlar.

Çok fazla sorum var şimdiden kusura bakmayın 😄

Önce topladığım sistemi yazayım.

ASUS TUF Gaming GT501 kasa.
ASUS ROG STRIX 750W PSU.
ASUS ROG STRIX Z690-E Gaming Wi-Fi anakart.
Intel 13600K işlemci.
G.Skill Trident Z5 RGB 6400 MHz CL32 32 GB RAM.
Samsung 980 Pro 1TB.
ASUS TUF Gaming VG27aqz monitör.
ASUS TUF Gaming K1 klavye.
Gamepower Jin kulaklık.
Gamepower Ursa mouse.

Bunları aldım kutulu duruyor evde.

İşlemci soğutucu için.
ASUS ROG STRIX lc II 360 ARGB modelini arıyorum yok (beyaz olmaz teşekkürler)

1. bu işlemci için düzgün soğutma ne önerirsiniz NZXT Z73 de yok sanırım piyasa da o da güzel olabilirdi. Başka model olarak ne önerirsiniz?

2. masa ihtiyacım var 120x70 olması rahatlık için ideal diye düşünüyorum ancak bu kasayı taşıyabilir mi bilmiyorum sağlam masa bildiğiniz var ise...

3. BIOS güncellemesi için anakartta tuş varmış ama nasıl çalışıyor bilmiyorum. Güncelleme için yardımınız lazım.

4. kasayı toplama konusunda da eksiklerim var hangi kablolar gerekli PSU'ya hangileri bağlanmalı vs. Discord'dan falan yardımcı olabilecek arkadaşlar var ise çok makbule geçer.

5. bu kasaya ekran karti olarak ne olabilir PSU 750W Gold ama 4060 Ti çıkınca güç olarak sıkıntı yaşar mıyım darboğaz falan olur mu? O zamana kadar Intel UHD Graphics devam 😅

6. bilgisayari koyacağım duvarın arka tarafında modem. Wi-Fi iş görür mü kablo gerekli mi? Laptop da Valorant da 9 10 ms ile oynuyorum kabloya ihtiyaç var mı emin değilim.

Sorularım bunlar teşekkürler 😅

Hocam sorulara teker teker cevap vereceğim ama Gamepower neden aldınız?

Hocam sorulara teker teker cevap vereceğim ama Gamepower neden aldınız?

Hocam onları çok önce aldım laptopta kullanırım diye ayrıca bütçeyi kasayı doldurmaya saklamak istedim ileride düzgün bir şey düşünüyorum ancak kasayı toplayana kadar aksesuardan kısmak istedim açıkçası :D

Gamepower ekipmanların sistemle alakası:

Dosya Ekleri

• CWV7I8QXIAATNIB.jpg
    CWV7I8QXIAATNIB.jpg
    98,9 KB · Görüntüleme: 29
Gamepower ekipmanların sistemle alakası:

Onları en önce almıştım bütçeyi kasaya ayırmak için. Değiştirilebilir parçalar sorun değil :D

Parçaları hep en pahalısından almışsınız bütçeniz nedir sistem için ayrıca ekran kartı göremedim yazılımcılık içinmi sistem.

Oyun için sadece ancak bir daha toplayamam diye yüksek almak istedim. Sorularımı okuduysanız ekran kartı almadım henüz 4060 Ti falan bekliyorum ancak bu sistem ve bu PSU 4060 Ti için yeterli olur mu bilmiyorum.

Ugreen CAT6 flat kablo aldım 10 metre, gelince deneyeceğim.

Son düzenleme:
Onları en önce almıştım bütçeyi kasaya ayırmak için. Değiştirilebilir parçalar sorun değil :D

Oyun için sadece ancak bir daha toplayamam diye yüksek almak istedim. Sorularımı okuduysanız ekran kartı almadım henüz 4060 Ti falan bekliyorum ancak bu sistem ve bu PSU 4060 Ti için yeterli olur mu bilmiyorum.

Ugreen CAT6 flat kablo aldım 10 metre, gelince deneyeceğim.
4060 sızıntılara göre 3060 dan bile kötü buna bağlı 4060 Ti'nın pek umut vadedeceğini sanmam. 4000 serisi alınacaksa 70 Ti/80/90 altı önermem fazla.

PSU yeterli eğer 4060 alınacaksa.

Geri
Yukarı