1366x768 çözünürlükte kenarlarda siyah boşluk

mstfygtman.

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar uzun süre araştırmama rağmen sorunuma çözüm bulamadım.
Sorunum monitörümün çözünürlüğü 1360x768 olup sağ ve sol kenarlarında siyah boşluk bulunması. Catalyst Control Center'dan tüm çözünürlükleri açıyorum. 1366x768 yapıyorum yine kenarlarda boşluk kalıyor. Farklı çözünürlükler uyguladığım zaman sorun ortadan kalkıyor.(1900x1200 gibi) Recep Baltaş'ın bahsettiği *Aşırı Tarama Seçeneği* veya *Dijital Flat Panel* seçeneği benim Control Center'da yok. Yardımlarınızı bekliyorum, teşekkürler.

Kullandığım monitör: Casper 18,5" Dahili Hoparlörlü LED Wide Monitör Beyaz (E185HCSP-B)
Ekran Kartım: ATI Radeon HD7350

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bildiğim kadar o boyuta o çözünürlük tam değil. Monitörünüzün çözünürlüğü en iyi 15.6 inç ekranda iyidir. Lafın kısası monitörü değiştirmek zorunda kalabilirsiniz.

Hocam bildiğim kadar o boyuta o çözünürlük tam değil. Monitörünüzün çözünürlüğü en iyi 15.6 inç ekranda iyidir. Lafın kısası monitörü değiştirmek zorunda kalabilirsiniz.
O boyuta o çözünürlük tam değil derken, tam olarak anlayamadım biraz detaylı açıklayabilir misiniz ? Çünkü normalde 1360x768 diye bir çözünürlük yok bir tek bende var ve sinir bozuyor.

O boyuta o çözünürlük tam değil derken, tam olarak anlayamadım biraz detaylı açıklayabilir misiniz ? Çünkü normalde 1360x768 diye bir çözünürlük yok bir tek bende var ve sinir bozuyor.
Hocam demem o ki monitörün o çözünürlük için fazla büyük. O çözünürlük için yapılan ekranlar 15.6 inç'tir. Ekran büyük olunca ve boyutuna göre az piksel barındırınca pikselleriniz arasında boşluk vardır. Monitör ise akıllı davranmaya çalışıp düzgün, net görüntü verebilmek için böyle yapar. Eğer yanlarda boşluk olmayıp tam ekran görüntü olsaydı inanın ki bulanık bulanık olurdu. Sonuç olarak o çözünürlükte o ekran boyutunun böyle bir hata olması çok normal.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı