13K Gaming laptop önerisi

Bütçe
13-14 Bin TL

Ben Jushle

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba. Video editleyebileceğim ara sıra tasarım yapacağım Vegas Pro, After Effects ve Photoshop kullanırken donma sorunu yaşamayacağım güzel bir laptop almak istiyorum. Ryzen işlemci almıyorum. AMD cihazlar önermezseniz güzel olur, ara sıra Valorant, Minecraft gibi oyunlar oynayacağım i5, i7 hiç fark etmez. İçerisinde GTX1660 Ti, olmazsa güzel olur ama 1650 Ti veya RTX3050 ve üstü bir kart olursa güzel olur. 14 bin TL'ye zorlayabilirim. 144 Hz ekran lazım evet bütçem biraz düşük ama 6-7 tane cihaz var Monster, ASUS ve HP gibi aklımdan bu cihaz geçiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:

Lenovo'yu ben de öneririm. İtopya'da ara ara 13 bine düşüyordu ama sanırım artık 14 bine düşüyor.

bana herşeyi öner aceri önerme şuanki laptopum acer nitro 5 i7 9750H GTX1660Ti sorunlarından dolayı değiştireceğim kanka ekran donup duruyor bazen 10 dakika bazen 1 saat bazen 2 günde bir çok tilt bir durum sıf o yüzden değiştireceğim akşam bunu birine 8500 tlden vericem
Lenovo'yu ben de öneririm. İtopya'da ara ara 13 bine düşüyordu ama sanırım artık 14 bine düşüyor.

lenovo kullanıyodum önceden taş gibi notebooktu i5 11.nesil GTX1650Ti versiyonu var 11 bin tlye sizce 2-3 bin tl düşük vermeye değer mi 1650ti
Bu fena değil fakat darboğaz yapar çünkü VRAM 4 GB. Bende bunu almayı düşünüyordum sonra vazgeçtim.
darboğaz derken? RTX3050Ti 4 gb fakat i5 11.nesilde o kadar güçlü bir işlemci değil ki ne darboğazı olabilir ramı 16 yaparım alırsam 8 gb notebook

lenovo kullanıyodum önceden taş gibi notebooktu i5 11.nesil GTX1650Ti versiyonu var 11 bin tlye sizce 2-3 bin tl düşük vermeye değer mi 1650ti
Değmez hocam. 2-3 bin fazla verip 3050Ti'lı modeli almak çok daha mantıklı. Arada performans olarak fiyat farkına değecek bir fark var bence. Artı olarak 3050Ti'da DLSS de mevcut.

Geri
Yukarı