14.000 TL ekran kartı önerisi

Bütçe
14000

As Nödt

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba,

Aşağıda belirttiğim sisteme 14000 TL civarında ekran kartı aramaktayım. Bu miktardan daha fazlasını vermem çok zor. Bir de kullandığım monitör 1080p 240 Hz NVIDIA G-Sync Uyumlu bir monitör. Özelliklerine baktığımda FreeSync ile ilgili bir şey olmadığı için eğer AMD ekran kartı alırsam ekran yırtılması gibi sorunlar yaşar mıyım? G-Sync Uyumlu ve Adaptive Sync olduğu yazıyor. Sistem özelliklerim;

AMD Ryzen 5 5600X.
2x8 Corsair Vengeance Pro SL.
MSI MPG B550 Gaming Plus.
750W Güç Kaynağı.
Phanteks P400A Eclipse.

Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
RX 6800 al. Her G-Sync uyumlu monitör aynı zamanda FreeSync uyumludur.
Biraz daha bulup 6900 serisi alabilirsin.
Biraz daha bulup 6900 serisi alabilirsin.

Önerileriniz için teşekkür ederim. RX 6800 gibi güçlü kartların 1080p çözünürlükte darboğaz yapması gibi bir şey görmüştüm. 1080p monitör kullanıyorum. Böyle bir sıkıntı yaşar mıyım?

Önerileriniz için teşekkür ederim. RX 6800 gibi güçlü kartların 1080p çözünürlükte darboğaz yapması gibi bir şey görmüştüm. 1080p monitör kullanıyorum. Böyle bir sıkıntı yaşar mıyım?

5600X güçlü bir işlemci RTX 3070 Ti 1080P'de darboğaz yemiyor RX 6800'de RTX 3070 Ti ve 3080 arası bir kart Ultra ayarlarda çok darboğaz olacağını sanmıyorum.

Yaşayacağını sanmıyorum ama eğer yaşarsan oyun ayarları içinden Resolution Scaleyi %125 ya da %150 gibi rakamlar yapıp daha kaliteli bir görüntü ve daha akıcı bir oyun elde edebilirsin, ya da AMD Virtual Super Resolution açarsın ve oyunun çözünürlüğünü 2K olarak oynarsın.

5600X güçlü bir işlemci RTX 3070 Ti 1080P'de darboğaz yemiyor RX 6800'de RTX 3070 Ti ve 3080 arası bir kart Ultra ayarlarda çok darboğaz olacağını sanmıyorum.
Yaşayacağını sanmıyorum ama eğer yaşarsan oyun ayarları içinden Resolution Scaleyi %125 ya da %150 gibi rakamlar yapıp daha kaliteli bir görüntü ve daha akıcı bir oyun elde edebilirsin, ya da AMD Virtual Super Resolution açarsın ve oyunun çözünürlüğünü 2K olarak oynarsın.

Önerileriniz ve yardımlarınız için tekrar teşekkür ederim. Eğer fiyatı Eylül ayına kadar bu şekilde kalırsa alacağım kesinlikle.

Önerileriniz ve yardımlarınız için tekrar teşekkür ederim. Eğer fiyatı Eylül ayına kadar bu şekilde kalırsa alacağım kesinlikle.

Eylül'ü bekleyecek misiniz? Neden baştan söylemediniz eylül (bilemedin ekim) ayında bir sürü yeni Ekran kartı geliyor oradan fiyatları 14-15k civarındaki güçlü bir şey çıkarsa almanızı öneririm...

Yeni konular

Geri
Yukarı