14.000 TL Gaming laptop önerisi

Bütçe
13.000 TL - 14.000 TL

BerkayY06

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Öncelikle herkese iyi günler diliyorum. Yaklaşık 1 senedir Gaming laptop almak için araştırma yapıyorum ve para biriktiriyorum. Tabi bu süreçte devamlı yaşanan fiyat artışları nedeniyle hedefime ulaşamadım. :) şimdi de 13.000-14.000 TL arası bütçem var ve sizlerin yardımına ihtiyaç duyuyorum. Sizden alacağım bilgilere göre yarın bir teknoloji mağazasına gidip bilgisayarı alacağım. Online alışveriş yapmayı düşünmüyorum. Öncelikle devamlı iş seyahatinde olmam nedeniyle mutlaka dizüstü olmalı. Render vs. işim yok. FPS türünde oyunlar oynamıyorum. FIFA 21, GTA 5 ve çıktıktan sonra GTA 6, Crysis, CoD serileri oynamak istediğim oyunlar. 1 senelik süreçte anladığım kadarıyla minimum özellikler: 16 GB. Dual Channel RAM, 500 GB SSD ve 1660 Ti ekran kartı olmalı. Bu bilgilere göre aşağıdaki konularda yardımcı olursanız çok sevinirim.

• Monster kesinlikle düşünmüyorum ancak Excalibur G780 ve G900 modellerini tavsiye eder misiniz?
  • i7 10750H ve i5 10300H arasında ne gibi bir fark oluşur? Malumunuz iki işlemci arasında çok ciddi fiyat farkları var.
  • Son olarak ileriye dönük düşünürsek, HDD + SSD ikilisinden oluşan ürünler mi yoksa direkt SSD olan seçenekleri mi düşünmeliyim?
Herkese şimdiden teşekkür ediyor ve iyi forumlar diliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Monser'ı Excalibur'un yerine tercih ederim her ne kadar ben de sevmesem de. Fırsatını bulmuşken bence kral bir MSI alın. He benim de MSI hayalimi gerçekleştirirsiniz :).

Öncelikli olarak merhaba.
Excalibur serisini kesinlikle önermiyorum. Bu bütçeye bir Excalibur yakışmaz.
İşlemci meselesi tamamen bütçe ile alakalı yapılacak kombinasyonlara göre farklılık gösteriyor.
HDD + SSD tercih edilebilir, direkt SSD tercih edilebilir. Bu da bütçe meselesi.
Önerilerim:
1- Asus Rog Strix G15 G512 core i7 10750h notebook fiyatı, teknik özellikleri, modelleri. Asus Rog Strix G15 kampanyalar ve uygun fiyat seçenekleriyle Vatan Bilgisayar'da. Satın al.
2- Msi GF63 core i7 10750h notebook fiyatı, teknik özellikleri, modelleri.Msi GF63 kampanyalar ve uygun fiyat seçenekleriyle Vatan Bilgisayar'da. Satın al.

Online alışveriş düşünmüyorum demişsiniz ama atacağım ürün tarzı bilgisayarları mağazalarda bulmanız çok zor. Forumdaki diğer arkadaşlarda bana katılacaktır bu fikrimle ilgili.
Eğer online alırım derseniz bu cihazı mutlaka alın.

MSI mantıklı bence ama Monster markasını neden düşünmediğimizi anlamadım bu arada fiyatlar şu anda en yüksek seviyede çok ters bir zaman .

Öncelikli olarak merhaba.
Excalibur serisini kesinlikle önermiyorum. Bu bütçeye bir Excalibur yakışmaz.
İşlemci meselesi tamamen bütçe ile alakalı yapılacak kombinasyonlara göre farklılık gösteriyor.
HDD + SSD tercih edilebilir, direkt SSD tercih edilebilir. Bu da bütçe meselesi.
Önerilerim:
1- Asus Rog Strix G15 G512 core i7 10750h notebook fiyatı, teknik özellikleri, modelleri. Asus Rog Strix G15 kampanyalar ve uygun fiyat seçenekleriyle Vatan Bilgisayar'da. Satın al.
2- Msi GF63 core i7 10750h notebook fiyatı, teknik özellikleri, modelleri.Msi GF63 kampanyalar ve uygun fiyat seçenekleriyle Vatan Bilgisayar'da. Satın al.

Online alışveriş düşünmüyorum demişsiniz ama atacağım ürün tarzı bilgisayarları mağazalarda bulmanız çok zor. Forumdaki diğer arkadaşlarda bana katılacaktır bu fikrimle ilgili.
Eğer online alırım derseniz bu cihazı mutlaka alın.
Merhaba. Öncelikle detaylı yorumlarınız için çok teşekkür ediyorum. Online alışveriş yapamama nedenim, yarın gidip direkt ürünü almak istemem. Oyunları SSD ye kurmak çok fark ediyor sanırım. Önerdiğiniz ürünlerde 8 gb RAM var. Bildiğim kadarıyla günümüz oyunları için bu yeterli değil.
MSI mantıklı bence ama Monster markasını neden düşünmediğimizi anlamadım bu arada fiyatlar şu anda en yüksek seviyede çok ters bir zaman .
Dediğim gibi 1 senedir o doğru zaman hiç gelmedi artık gelmeyeceğinden de eminim :)

Ve hazır büyük bir indirimdeyken:
Ve:
Bu da Acer'in 16 GB'lisi:

Ve hazır büyük bir indirimdeyken:
Ve:
Bu da Acer'in 16 GB'lisi:
Önerdiğiniz cihazların hiç biri benim ihtiyacımı karşılamıyor :) i5 işlemciyi sadece 10. Nesilde düşünebilirim. Ekran kartı min. 1660 Ti veya RTX 2060

Geri
Yukarı