14.000 TL Gaming laptop tavsiyesi

2- Freelance çalıştığım için çevremdeki insanlar ya da eve gelen misafirler ne iş yaptığımı anlayamadıklarından prestij göstergesi olarak da gördüğüm bir modeli almak istiyorum, ofisimde dururken bile dikkat çekmeli ya da bir yerlere taşıdığımda güzel durmalı, bu bütçeleri veriyorsam bu da benim için bir kriter.

2. madde için bence bilgisayardan çıktı alıp 14.000 TL alınmıştır yazısı yazarsanız yeterince dikkat toplayacaktır.

Anladığım kadarıyla siz zaten kafanızda karar vermişsiniz gibi.
2.madde de çok ilginç, gerçekten o kadar para vereceksiniz ve bunun bir prestij göstergesi olmasından bahsetmişsiniz değişik, bu şekilde insanlar size nasıl öneride bulunacak?
Yani siz tamamen marka olsun diyorsunuz. MSI aldığınızda ödediğiniz paranın yaklaşık %40'ı marka değeri. O paraya almak istediğiniz Cihaz'ın daha performans'lısını ya da daha fazla özelliği olanını alabilirsiniz.
Kaldı ki bu zamanda hangi cihazı alırsanız alın ben pahalıyım diye bağırmasına gerek yok.
Doğru kriter burada bence "ödediğim tutarın hakkını almalıyım" olmalı.

1. öncelik oyun değil müşterilerine bırakacağın izlenimse MacBook almalısın.
Onun dışında oyun kesinlikle olacak diyorsan, herhangi bir markanın kendi ismiyle ve logosuyla satışa sunduğu bir laptopu alma derim.
Atıyorum HP yerine Omen, Dell yerine Allienware vb. bir yönlendirmeye gitmelisin. Hatta yurtdışından yeni nesil Microsoft surfacelere bakabilirsin.

MacBook için işletim sistemine olan uzaklığım, ve hiçbir kullandığım cihazın entegre olmaması ( iPhone kullanıcısı bile değilim ) elememe neden oldu :) Doğru anladım değil mi? Sadece HP olmasında Omen modeli olsun gibi bir tavsiyede bulundunuz?
Anladığım kadarıyla siz zaten kafanızda karar vermişsiniz gibi.
2.madde de çok ilginç, gerçekten o kadar para vereceksiniz ve bunun bir prestij göstergesi olmasından bahsetmişsiniz değişik, bu şekilde insanlar size nasıl öneride bulunacak?
Yani siz tamamen marka olsun diyorsunuz. MSI aldığınızda ödediğiniz paranın yaklaşık %40'ı marka değeri. O paraya almak istediğiniz Cihaz'ın daha performans'lısını ya da daha fazla özelliği olanını alabilirsiniz.
Kaldı ki bu zamanda hangi cihazı alırsanız alın ben pahalıyım diye bağırmasına gerek yok.
Doğru kriter burada bence "ödediğim tutarın hakkını almalıyım" olmalı.
MSI GS65 Beni en çok kendine hayran bırakan laptop oldu ama hiçbir kullanıcısına ulaşamadım. Evet o kadar para vereceğim ve bir sürü kriterimin bir araya gelmesi zor, 2. maddeninde dahil oldugu bir bilgisayar arıyorum. Bundan önce yorum yapan arkadaşlar öneride bulunabilmişti Acer tavsiyesi, macbook tavsiyesi gibi, Marka değerine para ödemekten çekinmiyorum çunku bana göre marka değeri çoğu zaman kaliteyi beraberinde getiriyor, araba alırkende telefon alırkende böyle, bu yüzden MSI,Asus gibi markalar olsun istedim ama Acer konusunda çok guzel açıklama yaptı arkadaş onuda inceleyeceğim.
Yaptığım iş ve yaşım gereği prestij satın almakta zorundayım, beni anlamanızı beklemiyorum ancak ülkemizin sosyal yapısı gereği buna ihtiyacım var. Üstte çok guzel bir cevap vermiş arkadaş 14.000 tl ye aldım yazısı assan yeter diye :) Çok haklı , Ben bunun yerine, marka, şık tasarım, iyi performans ve incelik içeren bir laptop almayı tercih ediyorum, zaten bunların hepsi olunca otomatik 12k+ başlıyor :)

Son düzenleme:

Geri
Yukarı