14.000 TL laptop önerisi

Bütçe
14.000 TL’ye kadar

WhichOne

Yoctopat
Daha fazla  
Herkese selamlar. İş ve eğlence için bir laptop arayışı içerisindeyim. İşten kastım; STATA ve R gibi programlarla 20 milyon veriye kadar analiz yapmak ve bununla birlikte Office programlarını kullanmak. Bunların haricinde 10-15 PDF dosyasıyla Chrome’da 20-30 tab’ı aynı anda açsam bile sorun çıkarmamalı. Bunlarla birlikte çok sık ve uzun olmamak kaydıyla GTA V ya da Cyberpunk gibi oyunları akıcı bir şekilde oynatabilmeli. Buradan yola çıkarak birkaç marka buldum ancak hangisinin ne tür sorunu olur, diğerlerinden daha çok ısınır vs. gibi konularda bilgim olmadığı için sizlere danışmak istedim. Ayrıca FreeDos alıp, orjinal olmayan (30-40 liraya satılan ürün anahtarlarıyla kurulacak) Windows beni tedirgin ediyor. Bulduğum modeller ise şöyle sıralanıyor (aralarında mantıklı gördüğüm ama FreeDos olanlar var, bu konuda da yardımınıza ihtiyacım var. FreeDos ileride gerçekten bir sorun oluşturur mu yoksa fiyat farkı buna değer mi?):

ASUS FX516PC-HN024T-Gaming/I7-11370H/16GB RAM/1TB SSD/RTX3050 4GB/15.6"(144Hz)/Win10 Gaming Laptop Gri

https://www.hepsiburada.com/lenovo-...magaza=Hepsiburada&url_src=ios-product-detail

https://www.hepsiburada.com/asus-rog-strix-g513ic-hn029-amd-ryzen-7-4800h-16gb-512gb-ssd-rtx3050-freedos-156-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBCV00000C9Z3P?magaza=GTI+Bilişim&url_src=ios-product-detail

https://www.hepsiburada.com/dell-g1...magaza=Hepsiburada&url_src=ios-product-detail

Sizlere göre hangisi daha mantıklı ve doğru bir seçim olur merak ediyorum.
Şimdiden çok teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Teşekkür ederim. 3060 ekran kartlı bu fiyatlarda Monster ve GameGaraj var gördüğüm kadarıyla. Bu markalara karşı biraz da olsa ön yargım var. Önerebileceğiniz güzel bir model var mıdır ya da ilk postta eklediklerimden en mantıklısı hangisi olur?

1634202858691.png

Bu paraya efsane bi bilgisayar bence.

@muhammedqqw @Silinen üye @Zettabyte yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Çıkabileceğim maksimum rakam 14.000 TL olabilir. Hala kararımı veremedim ama ilk postta gönderdiğim bilgisayarların fiyatlarına göre en iyi performansı verecek ve olağandışı durumlar hariç kafamı ağrıtmayacak olan hangisidir sizlere göre? Asıl bunu merak etmekteyim. Açıkçası bana en yakın gelen Ryzen 7 5800H, RTX 3050 ve 16 GB RAM'li HP Pavilion ancak bu serinin ısınma sorunu veya kronik sorunu var mıdır bilemedim. Yardımlarınız ve yorumlarınız için tekrardan teşekkür ediyorum.

@muhammedqqw @Silinen üye @Zettabyte yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Çıkabileceğim maksimum rakam 14.000 TL olabilir. Hala kararımı veremedim ama ilk postta gönderdiğim bilgisayarların fiyatlarına göre en iyi performansı verecek ve olağandışı durumlar hariç kafamı ağrıtmayacak olan hangisidir sizlere göre? Asıl bunu merak etmekteyim. Açıkçası bana en yakın gelen Ryzen 7 5800H, RTX 3050 ve 16 GB RAM'li HP Pavilion ancak bu serinin ısınma sorunu veya kronik sorunu var mıdır bilemedim. Yardımlarınız ve yorumlarınız için tekrardan teşekkür ediyorum.

Pavilion'da ısınma sorunları duydum + olarak da fanlarda sorun olduğunu söylüyorlar kasaya sürtme vs. 3050 gerçekten tercih etmemelisiniz bu fiyat bandında ama cidden bunları istiyorum diyorsanız ASUS'u ROG alınır.
Ben bir HP Omen kullanıcısı olarak Monster ve GameGaraj hiç tavsiye etmiyorum.
Monster da çok uzun bir teknik destek kuyruğu var.

Hiç kale alınmayacak servis yerine uzun kuyruklu ilgilenen servisi tercih ederim ayrıca randevu sistemi bu olaylar olmasın diye var.

Geri
Yukarı