14-18 yaşlarımda boyum 1.80 olur mu?

LASKEH123

Centipat
Beyler yaşım 13.5 2 ay sonra 14'me gireceğim spor yapıyorum, IP atlıyorum süt ve yumurtayı çok tüketirim, gelecek sene yüzmeye gitmeyi düşünüyorum. Babamla annemin boyu biraz kısa ama dedemin boyu 1.90'a yakındır. Abimin boyu 1.75-1.80 arası sizce ben 1.80-1.85 olur muyum? Tanıdıklar abin senin yaşında bu kadar uzun değildi sen 1.85 olursun diyorlar sizce? Ergenlikten önce sağlığım kötüydü ve boyum 1.45'Ti ergenlikten bu yana 1.63 oldum ve şu anda spor vb. şeyler yapıyorum sizce boyum 1.80-1.85 arası olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Peki karın kası yerine bacak kası falan çalışsam daha mı mantıklı olur? Karın kasını boyum uzadığında çalışırım ya da devam da edebilirim sizin fikriniz nedir? Yüzmeyi de bu yaz ya da gelecek yaz gitmeyi düşünüyorum şu anda ise ip atlıyourm günde 150-200 e yakın genellikle.

Karın kası haricinde tek bölge çalışman orantısız bir görüntü yaratır. O yüzden tek bölge çalışacaksan sadece karın kası çalışmanı tavsiye ederi. Ama dediğim gibi barfiks ve yüzme ikisini yaptığın zaman omuzların karin kasların sırt ve kolların aktif şekilde çalışacağı için gayet yeterli.

Düzenli uyku, düzenli beslenme ve spor yapma alışkanlığı edin. Spor olarak, yüzme, basketbol, voleybol ve tenis tavsiye ederim. Ama önceliğin yüzme olsun. Yüzme sporunda uyku ve beslenme önemlidir. Kas olayı için spor salonlarına şimdilik gitmene gerek yok. İp atlamak gayet iyi bir alışkanlık. Yüzme sporunu her mevsim yapmalısın, kış zamanı yapamıyorsan en azından yaz aylarında yapmalısın. 9 yaşından 20 yaşına kadar yüzme sporu yaptım. Aradan yıllar geçmesine rağmen hala ekmeğini yemekteyim.

Düzenli uyku, düzenli beslenme ve spor yapma alışkanlığı edin. Spor olarak, yüzme, basketbol, voleybol ve tenis tavsiye ederim. Ama önceliğin yüzme olsun. Yüzme sporunda uyku ve beslenme önemlidir. Kas olayı için spor salonlarına şimdilik gitmene gerek yok. İp atlamak gayet iyi bir alışkanlık. Yüzme sporunu her mevsim yapmalısın, kış zamanı yapamıyorsan en azından yaz aylarında yapmalısın. 9 yaşından 20 yaşına kadar yüzme sporu yaptım. Aradan yıllar geçmesine rağmen hala ekmeğini yemekteyim.
Bu yaz virüsten gidemesem de diğer yazlar da gitmeyi düşünüyorum belki bu yazda giderim ama yine de faydasını görürüm dimi. Fazla geç kalmış olmam yani dimi?

Yeni konular

Geri
Yukarı