14 ay kalan taahhüt için 1000 TL cayma bedelini ödemek zorunlu mu?

Bunun da yolunu bulmuş durumdalar. Sözleşme yaparken 12+12 24 ay diyorlar yani aslında taahhüt 24 ay gözükmüyor. 12 ay bitiminde otomatik yenilenmiş oluyor. Taahhüt 12 aydan fazla gözükmediği için bir şey yapılamıyor.
24 ay denilirse 24 aydır, yoksa dolandırıcılığa girer. 12+12 ay ise bunu belirtmek zorundalar.

24 ay taahhüt imzaladıysan cayma bedeli ödemeden iptal edebilmen mümkün. E-devlettem hizmet başlangıç tarihinin ekran görüntüsünü ve fatura üstünde taahhüt bitiş tarihi gözükür. Komple faturanın pdf ini şikayet ederken, taahhüt bitiş tarihini yuvarlak içine al ve açıklamaya da şuan da 14 ay olduğunu ve 24 aylık taahhüt imzaladığını özellikle belirt. Haklı olarak sen bulunacaksın fakat 6 aya kadar uzayabiliyor sonuçlanması. Kapattıktan sonra cayma bedeli çıkarırlar, sen bu meblayı ödemeyip heyet sonucu beklerken seni icraya verebilirler. Mahkemelerde uğraşır durursun. Bu meblayı ödeyipte kapatırsan dosya sonuçlandıktan sonra parayı tarafına iade ederler. Biraz meşakatli bir durum ama sonunda parayı geri alıyorsun. Hakkını ara.
Aramak istiyorum ama 1000 tl büyük bir mebla ve geri iade edilmezse yani şirket haklı çıkarsa nasıl olacak?

24 ay denilirse 24 aydır, yoksa dolandırıcılığa girer. 12+12 ay ise bunu belirtmek zorundalar.
12+12 şeklinde olur. Bu şekilde bilgilendirilme yapılır. "24 ay taahhüt bulunmakta bunu 12+12 şeklinde gerçekleştiriyoruz ilk 12 ayın sonunda cezasız bir şekilde iptal ettirebilirsiniz eğer ettirmezseniz otomatik olarak diğer 12 aylık taahhüt başlar" denir.

Zaten belirtiyorlar hocam. Kendim yaşadığım için biliyorum. Vodafone'un mobil tarifeleri bile bu şekildedir. Bir kampanyaya girerken 12+12 ay taahhüt verirsin. 6 yıldır VodafoneNet kullanıyorum onda da bu şekilde. 12 aydan uzun taahhütler yasaklandığı için böyle kılıf uydurmuş durumdalar. Normalde her yerde "müşteri her zaman haklıdır" anlayışı vardır ama "Türkiye'de büyük şirketler her zaman haklıdır" :D

Yeni konular

Geri
Yukarı