14 Bin TL laptop önerisi

Bütçe
10-14 Bin TL
Ya hocam şimdi tam emin değilim. Adam "Şarj halinde değilken oyun oynarken şarj kaç saat gider" sorusunun cevabı olarak 2 saat vermiş olabilir. Ben olsam adamlara şöyle sorarım:

"Şarj halinde değilken, oyun oynamıyorken ve sadece Zoom, Google gibi uygulamaları kullanırken şarj ne kadar gider?" diye sorulabilir hocam.
Aynı bu şekilde sormuştum yetkiliye de, sadece zoom ve chrome açık demiştim fakat bana 2070 çok fazla güç tüketiyor dedi, orası biraz saçma geldi. Sanırım tam anlayamadı sorumu. Olmadı başka bir yetkiliye yine soracağım.

Aynı bu şekilde sormuştum yetkiliye de, sadece Zoom ve Chrome açık demiştim fakat bana 2070 çok fazla güç tüketiyor dedi, orası biraz saçma geldi. Sanırım tam anlayamadı sorumu. Olmadı başka bir yetkiliye yine soracağım.

Siz en iyisi RTX 2070'li Monster'ı alın.
Gaming laptoplar aşağı yukarı aynı sonucu verecektir tahminimce.

19.7 modeli Gömülü 3 Hücreli Li-Polymer Pil (3S1P 4100mAh / 46.74WH) pilden kullanıyor. Sizce sadece zoom ve chrome açıkken 2 saatten fazla gider mi ? Eğer dediğiniz gibi ise 19.7 modelini almayı düşünüyorum.
Pil türünden bunun bilgisini vermek baya zor açıkçası. Yetkili arkadaşın oyun oynarken şarjın yetecek süreyi söylediğini düşünüyorum. Oyun oynamadığın zaman en azından 4 saat olur diye tahmin ediyorum. Aslında sitesinde bunun bilgisi verilmeliydi.

Yetkili servisi bir daha arayarak oyun oynamadığımızda şarjı ne kadar gider diye sormanı öneririm.

Burada 3 saat ve altı demiş.

Yani bence de yanlış anladı soruyu. Çünkü ekran kartı boşta çalışmaz. :)

Siz en iyisi RTX 2070'li Monster'ı alın.
Gaming laptoplar aşağı yukarı aynı sonucu verecektir tahminimce.
Peki Gömülü 3 Hücreli Li-Polymer Pil (3S1P 4100mAh / 46.74WH) hakkında ne düşünüyorsunuz genel olarak, diğer markaların laptoplarına baktığımda genelde 4 hücreli piller ve Wh değeri daha yüksek oluyor, oradan tereddüt edip böyle bir soru sordum zaten yetkiliye.

Peki Gömülü 3 Hücreli Li-Polymer Pil (3S1P 4100mAh / 46.74WH) hakkında ne düşünüyorsunuz genel olarak, diğer markaların laptoplarına baktığımda genelde 4 hücreli piller ve Wh değeri daha yüksek oluyor, oradan tereddüt edip böyle bir soru sordum zaten yetkiliye.
Aslında bir fikrim yok desem doğrudur ama diğer modellere göre daha çabuk şarjı biteceği belli bence. Ama sırf şarj ömrü için 2070 yerine 2060 laptop almak mantıklı mıdır bilemem.

Aslında bir fikrim yok desem doğrudur ama diğer modellere göre daha çabuk şarjı biteceği belli bence. Ama sırf şarj ömrü için 2070 yerine 2060 laptop almak mantıklı mıdır bilemem.
Benim sınavlarım zoom toplantısı üzerinden yapılıyor ve 2 saat civarında sürüyor, yani elektrik gittiği zaman beni zor durumda bırakmamasını istiyorum, telefon internetimi bağladığım zaman sınavı bitirebilmeliyim.

Merhabalar. 1-2 hafta içerisinde bir laptop alacağım. Mühendislik öğrencisiyim ve oyun oynuyorum. Yani bir Gaming laptop arıyorum fakat benim için sarj süresi de biraz önemli Online derslerimden dolayı. Zoom ve Google Chrome açıkken, minimum 2.5-3 saat sarj süresi gitmesi benim için önemli. Bu kadar para vermişken en az 2060'lı bir bilgisayar istiyorum. Monster T7 V19.7 modelini bayağı beğendim alacaktım fakat yetkiliyle konuştuğumda sarjının 2 saatten fazla gitmeyeceğini söyledi. Ayrıca bu modeli kullananlar varsa sarj süresi hakkında bilgi

Saatlerini bilmiyorum ama özellik olarak beğendiğim bilgisayar bunlar , belki kafana yatar QHD ve biri aluminyum kasa diğeri magnezyum kasa , ve ekran kartlari fln güzel, tabi bunlar freedos , ssd değişme tercihide sana kalmış ben özelleştirmeden samsung ssd almayı plalıyorum ilerde alırsam ,bu paylaştıklarım intel ssd .

Geri
Yukarı