14 gün içinde test edilmeyen ayıplı ürün iade edilebilir mi?

DeepestPassion

Hectopat
Makaleler
1
Öncelikle merhaba.
3 ay önce 12 Aralık günü N11'den 108.16 TL'ye Bloody T70 model mouse almıştım. KYK'da kaldığım için yakınımda PC olmadığı için test edememiştim. 1 ay sonra test etme imkanım oldu ama fareyi taktığımda bütün tuşların ve sağ sol clickin çalışmasına rağmen imleç bir türlü hareket etmedi. Bloody'e sitesinden yazdım. E-postamı yazarken de siteden harfler hep büyük giriliyordu bu yüzden bana geri dönmeleri uzun sürdü. Bana bir gün e-posta attılar. E-postada uygulamam için birkaç yöntem yazıyordu. Hepsini denedim ama sorun değişmedi. Ben de satıcıya yazdım onlarda bana ya onlara ya da teknik servise göndermem gerektiğini, 14 gün geçtiği için de iadenin olmadığını söylediler. İnternetten araştırmama rağmen benzer bir olay göremedim bende buraya yazayım dedim. Mouse'u satıcıya gönderirken de kargoya 26 lira ödedim. Giderim 126 lira oldu. Merak ettiğim şey geç bakmama rağmen satıcının iadeyi kabul etmesi gerekiyor mu? Gerekiyorsa ona gönderirken ki kargo ücreti de iadeye dahil midir?

PS: Satıcıya onlarca kez iade etmek istediğimi söylememe rağmen iadenin olmadığını söyledi.

14 gün geçtiyse iade edemezsin. Ayrıca Bloody servisi çok berbattır. Tüketici hakem heyetine yolun görünüyor.

Ürün eline ulaştıktan sonraki 14 günde iade yasal hakkın. Ürünün ulaşmasından 14 gün geçtikten sonra da iadeyi kabul etmeme satıcının yasal hakkı. Eğer ürün ayıplıysa ve üretici ayıbi kabul ettiyse yasal olarak ürünü üreticisine iade etme hakkın var. Yani bundan sonra muhattapın Bloody. Satıcınım bir suçu yok.

Satıcıya neden ürünü gönderiyorsun ki? Ayrıca iadelerde kargo bedelini karşı taraf ödemek zorunda. Kargo anlaşma kodunu alman veya karşı ödemeli göndermen gerekirdi.

Kutu içindeki ithalatçı servise yine kargo bedeli onlara ait olacak şekilde gönderip onarım isteyecektin. Zaten bu tür ürünleri onarmayıp sıfırını sana göndereceklerdir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı