14 günden sonra ölü piksel çıkarsa ne olur?

Agarwaen3

Decapat
Merhaba, 3-4 gün içerisinde Vatan Bilgisayar'a gidip (36 ay garantili) bir monitör almayı düşünüyorum ve eğer yapıyorlarsa orada ölü piksel testi de yapacağım ama size sormak istediğim bir şey var.
Eğer ilk 14 gün ölü piksel çıkmazsa ama sonraki aylarda 1 adet ölü piksel çıkarsa Vatan değişim/iade vs. yapar mı?

Amazon'dan alırsam aynı durumda onlar ne yapar?

Bunu soruyorum çünkü ilk 14 gün beğenmeseniz bile iade edebiliyorsunuz bildiğiniz gibi. Fakat birkaç ay sonra ölü piksel çıkarsa ne yapacağım beni düşündürüyor.

Merhaba, 3-4 gün içerisinde Vatan Bilgisayar'a gidip (36 ay garantili) bir monitör almayı düşünüyorum ve eğer yapıyorlarsa orada ölü piksel testi de yapacağım ama size sormak istediğim bir şey var.
Eğer ilk 14 gün ölü piksel çıkmazsa ama sonraki aylarda 1 adet ölü piksel çıkarsa Vatan değişim/iade vs. yapar mı?

Amazon'dan alırsam aynı durumda onlar ne yapar?

Bunu soruyorum çünkü ilk 14 gün beğenmeseniz bile iade edebiliyorsunuz bildiğiniz gibi. Fakat birkaç ay sonra ölü piksel çıkarsa ne yapacağım beni düşündürüyor.
Vatan Bilgisayar'ın mağazasından alacaksan eğer orada testini yaparlar istemen halinde.

Garanti kapsamında olduğu için değişim yapabilirler ya da iade de yapabilirler.

Ölü piksel olunca hemen anlaşılır 14 geçmeden anlarsınız zaten.

Bazen ölü pikseller sonradan ortaya çıkabiliyor diye biliyorum.
Arkadaş 14 günden sonra çıkarsa ne olur diye sormuş.

Dostum ölü piksel ayıplı mal kategorisine giriyor diye tahmin ediyorum. Bence geri alırlar.

Peki 1 adet ölü pikseli de alıyorlar mı?

AOC marka monitör almayı düşünüyorum da onların full pixel ve sub pixel diye ayrım yaptıklarını gördüm. Sub pixel ne tam olarak anlamadım yani normal piksele göre farkı ne daha mı küçük vs. bilmiyorum.

Burada yazıyor:

Geri
Yukarı