14 kilo vermeme rağmen göğüs halen sarkıyor

Cümleyi biraz yanlış anlamlı yazmışım. Vücuttaki yağ oranı azaldıkça kaslar daha belirgin hale gelebilir şeklinde yazacaktım.
Aslında kas yapmaya hevesim var ama fitnessçiların videolarından anladığım kadarıyla hep tavuk yiyorlar künefelerden kebaplardan falan uzak duruyorlar ben bunu yapamam eğer yapabilseydim hemen spor salonuna başlardım (Gerçi zaten göğüs için başlayacağım gibi duruyor)

Aslında kas yapmaya hevesim var ama fitnessçiların videolarından anladığım kadarıyla hep tavuk yiyorlar künefelerden kebaplardan falan uzak duruyorlar ben bunu yapamam eğer yapabilseydim hemen spor salonuna başlardım :)
Önemli olan dengeyi sağlamak. 5 gün boyunca midenizi tutup sporunuzu doğru ve düzgün şekilde yaptıktan sonra 6. gün kimse size kebap yemeyin demez.

Önemli olan dengeyi sağlamak. 5 gün boyunca midenizi tutup sporunuzu doğru ve düzgün şekilde yaptıktan sonra 6. gün kimse size kebap yemeyin demez.

İşte sorun da orada hocam ben 5 gün boyunca savaştaymış gibi beslenemem :D ama eğer göğüs için 1 ay idare et diyorsanız tabii neden olmasın.

İşte sorun da orada hocam ben 5 gün boyunca savaştaymış gibi beslenemem :D ama eğer göğüs için 1 ay idare et diyorsanız tabii neden olmasın.
1 ayda pek bir şey beklemeyin, şimdiden söyleyeyim. Spor sabır işi, 1. ay istediğinizi elde edemediyseniz moral bozmadan devam etmeniz lazım. Savaştaymış gibi beslenmenize de gerek yok. Kalori hesabı yapabilirsiniz, yapmanız da gerekiyor. Dediğim gibi önemli olan dengeyi sağlamak.

1 ayda pek bir şey beklemeyin, şimdiden söyleyeyim. Spor sabır işi, 1. ay istediğinizi elde edemediyseniz moral bozmadan devam etmeniz lazım. Savaştaymış gibi beslenmenize de gerek yok. Kalori hesabı yapabilirsiniz, yapmanız da gerekiyor. Dediğim gibi önemli olan dengeyi sağlamak.

Anladım hocam. 1 ay sadece göğüs için gideceğim, eğer devam edebiliyorsam 1 ayın sonunda tüm vücuda geçeceğim. Yardımlarınız için teşekkürler.

Beslenen besleniyor bence alışkanlık meselesi. Maddi sorun yoksa bence bu durum sizi rahatsız etmemeli. Fazla yemek tam aksine bence güzel bir şey ancak siz yarışmacı olmayacağınız için çok fazla beslenmenize gerek yok. O bahsettiğiniz sporcular günde 5+ bin kalori alıyor ama kas kütleleri fazla, devamlı acıkıyorlar. İhtiyaçları olan zaten 5 bin kalori yani çok zorlandıklarını düşünmüyorum ama o kadar yemek zaman ve para gerektiriyor tabii ki.

Anladım hocam. 1 ay sadece göğüs için gideceğim, eğer devam edebiliyorsam 1 ayın sonunda tüm vücuda geçeceğim. Yardımlarınız için teşekkürler.
Sadece göğüs çalışmak hata olur. Sadece ama sadece göğüse aşırı yüklenirseniz kamburluk gibi sorunlarla uğraşabilirsiniz. Bunun için sırt da çalışmanız gerekiyor. Kollarınızın da verim alması için ön-arka kol çalışmanız gerekiyor.

Siz sadece güzel ve kaliteli bir salona gidin, hocanıza hedefinizi söyleyin o size yardımcı olur.

4 aydır spora gidiyorum ve gelişmeler daha yeni başlıyor. Spor 2-3 ayda olacak iş değil, seneler gerek.

Seneler dediğim 10-15 sene değil, 1-3 sene yeterli.

Sadece göğüs çalışmak hata olur. Sadece ama sadece göğüse aşırı yüklenirseniz kamburluk gibi sorunlarla uğraşabilirsiniz. Bunun için sırt da çalışmanız gerekiyor. Kollarınızın da verim alması için ön-arka kol çalışmanız gerekiyor.
Ben zaten kamburum eğer sırt çalışırsam bu düzelir mi?

Geri
Yukarı