14 Şubat Hediye Seçenekleri Listem ve Tavsiyeleriniz

AsjasFıdas1000

Hectopat
Bu paylaşımda 14 şubat sevgililer gününde alınabilecek/verilebilecek hediyeleri yazdım. Son birkaç gündür Sosyal'de bu muhabbetler dönüyor, başka paylaşımlarda gördüğüm birkaç yorumu katarak ve kendi fikirlerimi yazarak bir liste oluşturdum.

• En güzeli kendi şiirinizi yazıp, okumak veya güzel bir şiiri okumaktır. Tabi birinci seçenek birazcık imkansız olduğu için güzel bir şiir okumak daha mantıklı olabilir. Nazım Hikmet'in, Can Yücel'in, Turgut Uyar'ın veya Cemal Süreya'nın şiirlerini tercih edebilirsiniz.
  • Birlikte sinemaya gidebilirsiniz. 14 Şubat için pek de anlamlı bir alternatif değil ancak sevgiyi anlatan bir film olursa anlamlı hale bürünebilir.
  • Sevgilinizin ve kendinizin bir fotoğrafını çerçeveletip, anlamlı bir söz ile noktalayabilirsiniz. Ya da sevgilinizin çok sevdiği bir sanatçının fotoğrafını çerçeveletip, hediye edebilirsiniz. Veyahut sanatçının posterini de hediye edebilirsiniz.
  • Maddiyata yönelik bir hediye almak istiyorsanız, kol saati ve yanında çiçek alabilirsiniz. 'Bu çok kuru olur.' dediğinizi duyar gibiyim, bir de yanında, anlamlı bir şarkıyı ikinizin şarkısı olarak seçerek güzel bir hale getirebilirsiniz.
  • Sevgilinizin ve kendinizin seslerini kaydederek, kısa bir video oluşturabilirsiniz. Örneğin, sevgilinizin size her iltifatında bunu kaydederek, birleştirebilir ve üstüne 'Seni seviyorum.' diyerek, seslerinizi birleştirip, 30-40 saniyelik bir video hazırlayabilir ve yanında güzel bir çiçek alabilirsiniz. Bence çok anlamlı. Sevdiğiniz kişinin ve kendi sesinizden oluşan, iltifatlara dolu 30-40 saniyelik bir video, Harika! ( NOT: Bunu 1 gün içinde yapmanız imkansız olduğu için diğer sevgililer gününe hazırlayabilirsiniz. Tabi illaki 1 yıl beklemenize gerek yok, sıradan günlerde de verebilirsiniz.
  • İlişkiniz ile ilgili 5 sayfalık bir karikatür hazırlayabilirsiniz. 'İlişkinin tuzu' dediğimiz hafif atışmaları da ekleyerek, hem duygusal, hem de birazcık eğlendirici bir hale getirebilirsiniz. 'Bunu yetiştiremem.' diyorsanız, sade bir resim çizebilirsiniz.
  • Fotoğraflarınızı birleştirip, anlamlı bir kitaba çevirebilir ve içine birden fazla şiir ekleyerek hediye edebilirsiniz. Bu zaten yıllardır yapılan bir şey, ancak aklınızdan çıkmasın diye hatırlatayım dedim.
  • Gitar çalmayı düşünen arkadaşlar, gül kullanabilir ve manzaralı bir yer tercih ederseniz daha güzel bir hale getirebilirsiniz. Örneğin akşam vakti, yeşillikli bir yerde, çimenlerin üstüne oturup, etrafı hafif gül yaprakları ile kaplayarak, gitar çalabilirsiniz.

Sevgilim yok.

Esasen 14 şubat gibi tarihleri özel olarak görmem. Sevdiğinize, sevdiğinizi her gün belirtmek daha anlamlıdır. Ancak birkaç gündür Sosyal'de bu muhabbetler döndüğü için dostlarıma tavsiye vereyim dedim. En azından seçenek ararken zorlanmazlar. :) Sizlerinde tavsiyesini bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şarkı önerisini ben verebilirim. Sevgilim olsa da olmasa da, üzgün de olsam, mutlu da olsam hep bu şarkıyı dinlerim. Şarkıyı uzun süre dinlememe rağmen, içinde kaybolup gittiğim için bir türlü ezberleyemedim.
gw.PNG

Hepsi çok güzel fikirler efendim, açılmayı düşünenler bile kullanabilir bazılarını.

Başlıyorum:

Gözleri var sanki bir ceylan,
Ben ona hep hayran.
Saçları var sanki bir ipek,
Koklarım sonsuza dek.
Yürüyüşü var sanki bir kısrak,
Mest olurum ona bakarak.
Kalbimi güm güm attıran,
Dağlar kızı Reyhan, Reyhan, Reyhan. :neşeli: :ROFL: :D

Kullanmayın, sonra kız size ''ben oradan bakınca hayvana mı benziyorum, öküz'' diyebilir ve çiçeği kafanıza geçirebilir. :LOL:

Maddi durumunuz iyiyse şu da güzel bir hediyedir :D

aa.jpg

E havalar da bir sıcak bir soğuk, maddi durum varsa şu da olabilir. :ROFL:

9f6c99fd8da7d0bcb73ce63a0971918f.jpg

Benim de sevgilim yok, yalnız olunca kafam rahat oluyor (y)

Sevgili bulamama sebebim de aşağıda yazıyor. :D

d26f9a86408bb11c9a537bf2623e93fa.jpg

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı