14 yaşında 1.48 boy

Uzama 19 yaşına kadar devam eder. Sen belli ki cüce değilsin sadece genetik olarak kısasın. Doğal büyümeni basketbol oynayarak 1-2 cm arttırabilirsin. Hormon vs. kullananlar da oluyormuş ne kadar tavsiye edilir bilemedim. Sütün pek de bir faydası yok 3 yaşında değilseniz tabii.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uzama 19 yaşına kadar devam eder. Sen belli ki cüce değilsin sadece genetik olarak kısasın. Doğal büyümeni basketbol oynayarak 1-2 cm arttırabilirsin. Hormon vs. kullananlar da oluyormuş ne kadar tavsiye edilir bilemedim. Sütün pek de bir faydası yok 3 yaşında değilseniz tabii.
Geçen sene 1.60 falandım. Bu sene 174'üm. geçen aya kadar 170'dim. Sütler (Vitaminli eczanelerde falan bulunuyor.) faydalı oluyor

@Mamaqiyus videoyu izle canım benim, genetik büyümeni süte bağlama. Senin gibi çok arkadaşım var, süt tüketmediler sadece ergenliğe girdiler ya da liseye geçtiler.

Uzarsın. Kısa bir arkadaşım vardı Lise 1 ve 2'de boyu 150-160 arasındaydı tam bilmiyorum. Çocuk Lise 3'ün sonundan Lise 4'ün sonuna dek öyle bir boy attı ki şu anda (Üniversite 1) 180'i geçmiş. Tabii genetikler de önemli. Ailenizdeki herkes kısaysa onlara yakın bir boya ulaşırsınız. Ortalama ya da uzunlarsa da onlardan uzun olursunuz.

Hocam değişik cevaplar gelmiş, hatta bazı arkadaşlar sizi avutmuş. Bu hiçbir sorun teşkil etmez. Sadece ergenliğe biraz geç gireceksiniz, o kadar. Yani çocukluk döneminde boya çok takmayın. Mesela ben de ergenliğe erken girdiğim için hep uzundum. Kişiden kişiye değişir bu. Hiç merak etmeyin. Hem daha 14 yaşındasınız, ergenlik için hiç geç değil ki. :) Eminim uzayacaksınız. Sadece biraz sabır gösterin. Ergenlik de bir gün size dadanacaktır. :D

Yeni konular

Geri
Yukarı