14 yaşında 1.70 boy iyi mi?

Annemin boyu 1.60, babamın boyu 1.82. Sizce boyum ne kadar olur? Basketbol oynamaya başladım.
Valla ben ve kardeşlerim anneme babama değil de, dayılarıma, halalarıma çekmişiz. :) Ablam halalarım gibi kısa kaldı. Abimle ben de 4 dayımız gibi uzun olduk.(4 tane dayım var 4'ü de uzun) Abim 19 yaşında 1.95. Ben 14 yaşındayım 1.74'üm. Abim kişiden kişiye değişir dedi. Kimisi yavaş yavaş uzuyormuş, kimisi de birdenbire çok uzayıp daha uzamıyormuş. Abim sen daha uzarsın, en az 1.85'e kadar çıkarsın hatta sonrasın da zayıflarsan benim boyumu bile geçersin dedi. Siz uzarsınız daha büyük ihtimal. Ve uzasanız da uzamasanız da o boy da iyi.

Düzenli olarak zipliyorum hatta o kadar fazla zıplıyorum ki tavana kafa atacağım neredeyse.

Hocam senin daha bir şey yapmana gerek yok o zaman. Genetiği değiştirmek zor... Zaten çoğu insan bir anda boy atar ve bu olay ortalama 10 veya 11. sınıfta gerçekleşir. Daha zamanın var.

14 yaş için iyi uykunu düzenli olarak alırsan daha uzarsın ben sabah ezanına kadar uyumuyordum sonra okulda yatıyordum boyum ortaokuldaki boy uzunluğunda kaldı kardeşim düzenli olarak 11:30 da yatıyor benden 6cm uzun 14 yaşında.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı