14 yaşında 163 cm boy normal mi?

isimsizler

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar. Öncelikle 2006 doğumluyum. Ekim'de 15 yaşıma gireceğim fakat boyum 1.63. Çoğu arkadaşım 170'in üzerinde hatta benden küçük arkadaşım bile 186. Herhangi bir boy patlaması olmadı. 1-2 sene önce 158 civarı idim. Annem ve babam da 163-165 aralarında. Baba tarafım biraz kısa fakat rahmetli dedem boylu poslu biri idi. Anne tarafı ise genelde uzun. Dayım 186 ve dayıma çektiğim söyleniyor fakat aramızda 8-9 yaş fark var. Bu kadar sene içinde sizce en azından 175 üstü olur muyum?

Son düzenleyen: Moderatör:
Pek normal değil senin yaşıtların genellikle 1.66-1.70 arası ama senin boyun onlara çok uzak değil sana önerim basketbola başla en azından 3-4 ay basketbol oyna inan bana boyun diğerleriyle eşit olacak.

Pek normal değil senin yaşıtların genellikle 1.66-1.70 arası ama senin boyun onlara çok uzak değil sana önerim basketbola başla en azından 3-4 ay basketbol oyna inan bana boyun diğerleriyle eşit olacak.

Sağ olasın 1 ay içinde apandisit ameliyatı oldugumdan dolayı şu an herhangi bir spor yapamıyorum fakat geçtiği zaman başlayacağım teşekkürler
Bu konular artık yasaklansın.
hocam ben foruma yazıyorum bilgi almak için herhangi bir yerde boy ile ilgili herhangi bir yasak ve engel görmediğim için soru sordum
Bence boy konusu dert edilmemeli. Boyun büyük ihtimal uzayacaktır ama uzamazsa da dünyanın sonu değil. Mutlu olmaya bak.
şuana kadar zaten dert etmedim fakat çoğu arkadaşım benden uzun olduğu için bazen şakalar dönüyor buda ister istemez rahatsız ediyor beni

Sağ olasın 1 ay içinde apandisit ameliyatı oldugumdan dolayı şu an herhangi bir spor yapamıyorum fakat geçtiği zaman başlayacağım teşekkürler

hocam ben foruma yazıyorum bilgi almak için herhangi bir yerde boy ile ilgili herhangi bir yasak ve engel görmediğim için soru sordum

şuana kadar zaten dert etmedim fakat çoğu arkadaşım benden uzun olduğu için bazen şakalar dönüyor buda ister istemez rahatsız ediyor beni
İnsanlar senin boyunu ve genetiğini tahmin edemez. Eğer boyundan şüpheleniyorsan doktora git. Gitmesen bile forumda tonlarca aynı konular var. Biz tanrı falan değiliz.

Yeni konular

Geri
Yukarı