14 yaşında başarılı Twitch yayıncısı nasıl olabilirim?

Dostum ilk önce kesinlikle bir kameraya ihtiyacın var. Kamera olmazsa çok zor hatta olamazsın. Bunun yanında yayını vereceğin Bitrate'e göre bir internet 2500 bitrate altına düşmemeni öneririm. Mikrofon da çok önemli bunun için eğer sesin kötü olursa insanlar bırakıp gidebilir. En önemlisi iyi bir bilgisayar ki hem yayın yapıp hem oyun oyna. Gerçi LOL oynamayı düşünüyorsun herhalde sadece bir sıkıntı çıkmaz diye düşünüyorum ben. Her zaman yanında bir arkadaşın olsun. Yoksa yayınlar çok sıkıcı oluyor.

Ben işin teknik kısımının en fazla %10 etkileyeceğini düşünüyorum. Bence kameran olmasa da mikrofonun kötü olsa da olur. Odaklanman gereken 2 soru olmalı.

1 - Oyun yeteneğim ile mi öne çıkacağım ?
2 - İnsanları eğlendirme yeteneğim ile mi öne çıkacağım ?

Eğer iyi bir oyuncuysan biraz tabela yaparak yani turnuva başarıları vs. ile dikkat çekmen mümkün.
Eğer espiri yeteneğin, özgüvenin yüksek ise ve iyi bir ekibe sahipsen de bunu başarman mümkün.

Sana tavsiyem kesinlikle işin maddi kısmı ile ilgilenme. Evet en gerekli ihtiyaçları edinmeye çalış ama güzel bir kamera sana izleyici kazandırmaz. Her şeyden önce kendin ol, özgün ol, hayal gücünü zorla. Bir de erken pes etme. Yolun açık olsun kardeşim.

Ben teçhizatından bahsetmeyeceğim. Şuan sıfırdan yükselebilmen zor, fakat belki zamanla başarabilirsin. Öncelikle izleyiciyi sıkmaman lazım. Çok iyi oynasan bile seyirci senden zevk almazsa işin zor. Ağzın laf yapsın. Biraz özgün olman lazım. Başka yayıncıları taklit etmeye çalışma. Bir de yaş engeli var. Üzücü de olsa bu yaştaki bir yayıncının takipçi çekmesinin zor olacağını düşünüyorum. Yine de denemekten zarar gelmez. Umarım başarırsın.

Jahrein,Pintipanda,Stratera aklıma gelenler bunlar hepsi yeteneksiz ama farklı özellikleri var ve hepside büyük yayıncı.Yani olay sadece yetenek değil.
Büyüyünce dediğiniz yayıncılar gibi olabilir. Bu yaşta dediğim gibi olmazsa kim izler?

Konu sahibine hakaret olarak söylemiyorum. O yaşlarda başarılı bir yayıncı olmak imkansız gibi bir şey.

Twitch'de başarılı olman zor. Neden mi? Çünkü seni izlemelerinin ihtimali çok az. Zaten Twitch'e giren büyük bir kısım wtcn, elraenn, jahrein vb. yayıncılar izliyor. Yani senin Twitch'de başarılı olman çok zor.
Onun yerine diğer platformlarda yayıncılık yapabilirsin. Örneğin nonolive gibi.

Nonolive da başarılı olursan o zaman Twitch'e geçip başarılı olma ihtimalin var.
Bu arada hakaret olarak söylemiyorum. Yaşını da hesaba katınca Twitch'de başarılı olman zor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı