14 yaşında başarılı Twitch yayıncısı nasıl olabilirim?

Bence 14 yaşında imkansız. Teknik nedenleri(bilgisayar, internet, mikrofon, kamera ıvır zıvır) geçtim ben şahsen oyunu en iyi oynayan kişi de olsa daha sesi kalınlaşmamış çocuğu izlemem. Çoğu kişinin de izleyeceğini düşünmüyorum. Zaten YouTube kanal çöplüğüne döndü, kaç tane küçük çocuğun kanalı izleniyor ki? Bence ilk önce büyü, düzgün bir lise kazan ondan sonra YouTube üzerinden başla. Twitch'te başlayarak büyüyemezsin. Tabii bayağı ünlü ve senin reklamını yapacak bir arkadaşın yoksa.

Bence 14 yaşında imkansız. Teknik nedenleri(bilgisayar, internet, mikrofon, kamera ıvır zıvır) geçtim ben şahsen oyunu en iyi oynayan kişi de olsa daha sesi kalınlaşmamış çocuğu izlemem. Çoğu kişinin de izleyeceğini düşünmüyorum. Zaten YouTube kanal çöplüğüne döndü, kaç tane küçük çocuğun kanalı izleniyor ki? Bence ilk önce büyü, düzgün bir lise kazan ondan sonra YouTube üzerinden başla. Twitch'te başlayarak büyüyemezsin. Tabii bayağı ünlü ve senin reklamını yapacak bir arkadaşın yoksa.

Sesimin kalınlaşmadığını nereden biliyorsun? Her neyse YouTube çöplük bir yer değil ben sadece hobi olarak yapacağım. Bilgisayar nerede? Dersen 1 ay sonra geliyor.

Bu arada imkansız diye bir şey yoktur. İnsan başarmak istediyse başarır.

13 yaş sınırı var. 13 yaşından büyük olman gerekiyor yani.

Kanka şuanda popüler olan yayıncılar 13 yaşında veya 14 yaşında değil ama bu senin popüler olmayacağın anlamına gelmiyor kendi yolunu kendin çiz en azından iz bırak, diğer insanlarda takip eder diyeceğim ama o kadarda mantıklı değil şahsen iyi sohbeti olan, sesi kalın olan biri ve oyununu oynayabilen bir insan olman lazım yani sadece konuşmakla bitmiyor, karşında binlerce insan izlemesini hedefliyorsan bin insanıda eğlendirmen lazım. Her insan farklıdır bunuda unutma.

Kanka şu anda popüler olan yayıncılar 13 yaşında veya 14 yaşında değil ama bu senin popüler olmayacağın anlamına gelmiyor kendi yolunu kendin çiz en azından iz bırak, diğer insanlarda takip eder diyeceğim ama o kadar da mantıklı değil şahsen iyi sohbeti olan, sesi kalın olan biri ve oyununu oynayabilen bir insan olman lazım yani sadece konuşmakla bitmiyor, karşında binlerce insan izlemesini hedefliyorsan bin insanıda eğlendirmen lazım. Her insan farklıdır bunuda unutma.

Ben illa "Twitch yayıncısı" olmak istemiyorum. YouTube olur daha güzel olur anlatabildim mi?

Twitch'de bir yerlere gelmek istiyorsan takipçisi fazla olan, izlemeleri iyi durumda olan bir yayıncınin seni desteklemesi şart. Yayınlardan sonra kitleyi sana yönlendirir, bazı oyunlarda seni kendi yayınına çağırır Duo girersin. Twitch'i yıllardır takip ederim TR'de işler bu şekilde yürüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı