14 yaşında bıyık kesilir mi?

Bende o yaşlarda sakal bıyığım öyle kötü çıktığı için kestiriyordum berberde. Şu an benim sakalım ne gür, ne sert, ne de hızlı çıkıyor. Sakallarımı çok uzatınca araları seyrek diye kötü duruyor, başkasının 1 haftalık sakalı benim 2 haftalık sakalımla eşit, eğer o efsane gerçek olsa böyle olmazdı. Celal şengör'ün dediği gibi, zırrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrva.

Ben de 15 yaşındayım, jiletle alıyorum, herhangi bir sorun yaşamadım şu ana kadar.

Arkadaşlar babama geçen gün konuyu açtım, eğer kesersen dönüşü yok dedi her gün tıraş olmak zorunda kalırsın okula gidiyorsun falan dedi bir de şu an kesmezsen daha uzamaz öyle kalır dedi. Babam inatçı biri ve bilimsel olarak kanıt göstersem trip atarcasına istediğini yap der eminim. Evde makine var babama bir ara yeniden açacağım konuyu, zaten cok yakışıklı bir insan değilim işin içine bıyık girince olmayan karizmam iyice çiziliyor. Ciddi anlamda insanlarla göz teması kurmaktan utanıyorum yandan bakınca kara bir şekilde belli oluyor bıyıklarım olay bu yani.
Yanlış anlama da baban çok boş konuşmuş, sana yardımcı olması, rehber olması lazım.
Kendine bir gillete blue 2 yada permatik al, temiz kullan, haftada bir traş olsan sana 2-4 ay yeter.
Traş köpüğünüde bimden al mans marka işini görür. Youtubedan traş nasıl olur videolarını izle.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı