14 yaşında nerede çalışılabilir?

Glarious0

Hectopat
Selamlar. 14 yaşındayım bir işe gitmek istiyorum. Annem babam her zaman bir işe git diyorlar. Bende istiyorum akrabalarımızın çocukları calışıyor bende çalışayım diyorum tamam git diyrolar. Bir iş buldum kendime kasap eleman araniyormuş. Sordum yarın gel dedi akşam annem babama dedim olmaz pis iş kan buluşacak dedi. Yani anlamıyorum hem çalış diyorlar hem gitme diyorlar. Sizce bana önerebileceniz işler var mı? Annem bunları da düşündü ( eczane ve market) dedi ama hiç bilmiyorum siz ne derseniz :)

Hocam sanayiye gidin en mantıklısı bence. Çok farklı bir ortam hayatı öğrenirsiniz, çevreniz olur iş öğrenirsiniz.
Bende sanayi düşünüyorum.benim arkadaşım var tornovidacıymış aylık 1.000 aliyomuş öyle dedi bu doğru mu?
Tanıdık lokanta bir yer varsa çalışılabilir belki. Bu yaşta pek çalışmayı düşünmeyin, okuyun :)
Herkes öyle diyor ama bir türlü kafam derslere basmiyor :(

Okumak sadece kitap açıp yazmak anlamak değildir. Okumak demek öğrenmektir. Sen kendinle ol ve ne istiyorsan onu yap. Hayallerinin arasına başka bir insanın girmesine izin verme.
Tanıdık lokanta bir yer varsa çalışılabilir belki. Bu yaşta pek çalışmayı düşünmeyin, okuyun :)

Berbere girmeni istemem çünkü para alamazsın.
Ama ileride altın bileziğin olur elinde.
Otobüs muavini diyeceğim yaşın yetmez.
Bir de bu iş yapılacak bir şey değil sevgi gerek bunu yapmak için.

Son düzenleyen: Moderatör:
Berbere girmenalt

Vallla hocam ben kaportacıda çalıştım 2 yaz öyle çok para almadım. Tornovidacı diye bir şey duymadım tornacı olmasın o.
Valla bana öyle dedi sende git dedi bana da
Berbere girmeni istemem çünkü para alamazsın
Ama ilerde altın bileziğin olur elinde
Otobüs muavini diyicem yaşın yetmez
Bir de bu iş yapılacak bir şey değil sevgi gerek bunu yapmak için
Anladım berberlikte sıkıntı

Geri
Yukarı