14 yaşında spor zararlı mı?

BeratCawres

Decapat
Daha fazla  
Abiler ablalar sevgiler saygılar, öncelikle belirtmek istedim konu hakkında bilgisi olmayan yazmasın. 14 yaşındayım kaslı bir vücut istiyorum. Amacım kızları tavlamak değil yanlış anlamayın. 1 ay spor salonuna gittim gerçekten güçlendiğimi görebiliyorum ve vücudum toparlanıyor. 4.5 kilo aldım. Bir zararı var mı? Yani biliyorum çok erken olduğunu ama heves gibi bir şey çevreyle de alakalı biraz. (boy 1.73?-kilo ilk başladığımda 55 şimdi 59.5 bir de 2 abim var biri 1.87 biri 1.90)

Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdi kas yapmaya başlarsan boyun hep aynı kalır bende 16 yaşındayım 1.83-1.85 olmayı bekliyorum ondan sonra yapacağım. Sende 1-2 yıl daha bekle öyle başla. Ha illa spor yapacağım diyorsan özellikle basketbol ile uğraş.

Abiler ablalar sevgiler saygılar, öncelikle belirtmek istedim konu hakkında bilgisi olmayan yazmasın. 14 yaşındayım kaslı bir vücut istiyorum. Amacım kızları tavlamak değil yanlış anlamayın. 1 ay spor salonuna gittim gerçekten güçlendiğimi görebiliyorum ve vücudum toparlanıyor. 4.5 kilo aldım. Bir zararı var mı? Yani biliyorum çok erken olduğunu ama heves gibi bir şey çevreyle de alakalı biraz. (boy 1.73?-kilo ilk başladığımda 55 şimdi 59.5 bir de 2 abim var biri 1.87 biri 1.90)
Şimdi başla sonra başla fark etmez ben lise 2' de başlamıştım keşke daha erken olsaydı dediğim anlar oldu.
Bilgilendirme: Vücut yaparsan boyun kısalır diyenleri okuma bile.
Kas yaparsan ileride sorun yaşarsın diyenleri de sal.
Protein tozu zararlı diyenleri de sal.

Vücudunu fit bir hale getirmeye çalış. Kas yapmak yerine güzel bir görüntü için çalış. Spor yapabilirsin ancak aşırıya kaçma. Vücudunu fazla yorma ve doğal protein tüket. Yaşın daha küçük, gelişimin devam ediyor.

Ben galiba soruyu yanlış sordum :D. İleride kas kaybı boyun kısa kalması gibi şeyler yaşanır mı? Bana basketbol oyna demenize şaşırdım. Bunlar zaten düşündüğüm şeyler protein tozu falanda kullanmıyorum günde 5 haşlanmış yumurta yiyorum. Aynadan kendime bakınca değişimi görüyorum ama asıl sorum bu değişim geleceğimdeki kas-boy vs. etkileyecekse gerek yok sorum bu işte.Yaşadığım yerde spor faaliyetlerine pek önem verilmiyor. Basketbol sahası bile yok. Sadece futbola önem veriliyor.Yani yüzme basketbol gibi faaliyetleri yapmam çok zor hatta imkansız.
Şimdi başla sonra başla fark etmez ben lise 2' de başlamıştım keşke daha erken olsaydı dediğim anlar oldu.
Bilgilendirme: Vücut yaparsan boyun kısalır diyenleri okuma bile.
Kas yaparsan ileride sorun yaşarsın diyenleri de sal.
Protein tozu zararlı diyenleri de sal.
Peki bu dediklerinizi destekleyecek bir şey var mı?

Geri
Yukarı