14 yaşından sonra 195 olunur mu?

meftun_1

Hectopat
Selamlar, 14 yaşındayım. Boyum 185. Ergenlik dönemindeyim ve merak ediyorum. Ben 195 cm veya üzeri olur muyum?
Babam 185, annem 170; amcalarım ve dayılarım arasında en kısa olan 182 cm.
İnsanlar bana erken ergenlikten bahsediyor. Yani erken ergenliğe girdin, o yüzden boyun bu yaşına dek bu kadar uzadın.
11 yaşımın sonlarına doğru ergenlik belirtileri göstermeye başlamıştım.
11 yaşımda 164'tüm 13 yaşımda 175, 14 yaşımda 185'im.
Yani 2 yılda gösterdiğim uzamayı 1 yılda gösterdim. Bunlardan yola çıkarak sorumu cevaplarsanız çok sevinirim. İyi akşamlar.

Uzama konuları hakkında spesifik bir yorum yapılamaz. Uzamak büyük ölçüde genlere bağlı olduğundan ötürü aynı şekilde yapılan yorumların da mutlak bir tutarlılığı ne yazık ki bulunmaz.

Bir endişeniz varsa velinizle bu konuyu konuşup ilgili bölümün uzmanına danışmayı deneyin.

alibey.jpg

Bak güzel kardeşim erkekler bildiğim kadarı ile 21 yaşına kadar boy atıyor yani şu an boyun 1.85 ise 1.95 olma ihtimalin var. Sabırlı ol.

Eh hocam 21 nedir ya 18'den sonra uzamaz diye biliyorum.
(Ortalama boy uzaması kadın ve erkekte farklılık gösterir. Kadınlar 20 yaşına, erkekler ise 22 yaşına kadar uzarlar. Bunun yanında boy uzatmak için beslenme şeklinde önemli değişiklikler yapılabilir ve ayrıca düzenli egzersiz ile bu durum daha da etkili olabilmektedir) doğruymuş :)

Yeni konular

Geri
Yukarı