14 yaşından sonra 195 olunur mu?

1.95 olmazsan basketci olamazsın artık kulüpler 1.95 altı almıyor, hele ki 14 yaşındaysa. Uzaman lazım uzamazsan çok kötü sonuçlar doğar.

1.95 olmazsan basketci olamazsın artık kulüpler 1.95 altı almıyor, hele ki 14 yaşındaysa. Uzaman lazım uzamazsan çok kötü sonuçlar doğar.

Karşıyaka altyapısında 4 yıl oynadım, maçlarda 195 üstü adam görmedim daha hiç . 17 yaşındayım. Basketbol sadece boy sporu değil :).

Selamlar, 14 yaşındayım. Boyum 185. ergenlik dönemindeyim ve merak ediyorum. Ben 195 cm veya üzeri olur muyum?
Babam 185, annem 170; amcalarım ve dayılarım arasında en kısa olan 182 cm.
İnsanlar bana erken ergenlikten bahsediyor. Yani erken ergenliğe girdin, o yüzden boyun bu yaşına dek bu kadar uzadın.
11 yaşımın sonlarına doğru ergenlik belirtileri göstermeye başlamıştım.
11 yaşımda 164'tüm 13 yaşımda 175, 14 yaşımda 185'im.
Yani 2 yılda gösterdiğim uzamayı 1 yılda gösterdim. Bunlardan yola çıkarak sorumu cevaplarsanız çok sevinirim. İyi akşamlar.

Epifiz plakların kapanmadıysa ki bunu ortopediye gidip röntgen yoluyla kontrol ettirebilirsin, uzaman gerek tabii besin takviyesi de lazım. Genlere bağlı olduğu için ne zaman kadar uzayacağını bilemeyiz mesela ben 15'den sonra uzayamadım daha.

Geri
Yukarı