14 Yaşından Sonra Boy Uzar mı?

TİMURİST

Decapat
Yer
Ankara/Yenimahale
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. 5 gün sonra 14 yaşına gireceğim nedense bu aralar boyumu kafama çok taktım, daha uzar mıyım diye merak ediyorum. Okulun en uzunları arasındayım, ilk 10 girerim ama nedense gereksiz bir kompleks var, oldukça rahatsız ediyor. Babama danıştım o da boyun 1.90 bulur dedi ama nedense içim rahat etmiyor. Aşırı gereksiz bir kompleks var, uzamam diye korkuyorum. Beslenmeme, uyku düzenime gayet dikkat ediyorum. Geçen sene 1.63 boyundaydım, şimdi 1.74. Baya çabaladım ama gene içim rahat etmiyor, sizce boyum kaç olur?

Baba Boyu: 1.83
Anne Boyu: 1.67
Dayı Boyu: 1.82
Amca Boyu: 1.79

Son düzenleyen: Moderatör:
Burada kimse şu kadar olursun diyemez sana ancak sporla uğraşırsan lise 2-3 arasına kadar uzayabiliyor kendimden örnek verirsem. Boyu hiç uzamayıp bir yaz tatilinde uzayan insanda oluyor o yüzden bir şey söylemek zor.

14 yaşında uzamayacaksın da ne zaman uzayacaksın? Tabii ki boyun böyle kalmaz. En az 1.80 görür senin boyun 18 yaşına kadar. Ben de senden birkaç büyüğüm benim boyum 1.70 metre. Ben kafama takmıyorum ne de olsa uzar diye. Sen de kafanı ferah tut, boyuna değil okuluna odaklan. İyi forumlar.😉

Babasının da ve annesinin de boyları 1.75'i geçmeyen bir kardeşim her gün yaklaşık bir litre süt içiyordu şuan boyu 1.90 ve polis oldu :) Sen de aynısını dene 20 yaşına geldiğinde 1.90 civarlarında olursun belli ki yapın müsait.

Bir erkeğin boyu teknik olarak 23 yaşına kadar uzayabilir. Ama gel gör ki 3 ay sonra 20 olacak ben 5-6 yıldır aynı boydayım. Senin gibi 174 falan da değilim 165 geziyorum ortalıkta. O aileye göre uzayabilirsin de uzamayabilirsin de. Ama belirli bir boyun var en azından. Beslenmene dikkat et yeter.

Bir erkeğin boyu teknik olarak 23 yaşına kadar uzayabilir. Ama gel gör ki 3 ay sonra 20 olacak ben 5-6 yıldır aynı boydayım. Senin gibi 174 falan da değilim 165 geziyorum ortalıkta. O aileye göre uzayabilirsin de uzamayabilirsin de. Ama belirli bir boyun var en azından. Beslenmene dikkat et yeter.

Benim 177 boy var 180 geçme ihtimalim var mı? Yaş 15.

Son düzenleyen: Moderatör:
Her insanın Biyolojik yaşı farklıdır o değişir. Doktora gidip Kemik yaşını öğrenmen gerekli, ayrıca bel kısmında sinirler vardır onlar tetiklendikçe boy uzaması oluşur bu yüzden basketçiler uzundur zıplama boy uzamasını tetikler.

Geri
Yukarı