14 yaşındayım, boyum ne kadar uzar?

HasanTaha

Decapat
Beyler boyum 171. yaş 14.

Temmuz 8'de 14'e gireceğim. Futbol oynuyorum. Mevki stoper. Biraz futbol bilginiz varsa stoperler uzun boylu olurlar. Her gün 2 bardak süt içip akşam 10 sabah 8'de kalkıyorum. Boyum kaç olur? Uzatmak için tavsiyeleriniz nelerdir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Boyunuzun ne kadar uzayacağını bilim bile net bir şekilde cevaplayamaz. Fakat önünüzde uzun yıllar var, 3-4 yıl daha uzayacaksınız. 1.80 olursunuz diye tahmin ediyorum.

Boy uzatmak için işe yarayan egzersiz ben daha görmedim. Arkadaşım barfiks barına günde 10 dakika asılı kalıyormuş fakat hala 1.50 olmasından işe yaramadığı belli oluyor :)

Sorunuzla alakasız fakat 10 saat uyku çok değil mi sizce de? Büyüme hormonları 11 civarı salgılanmaya başlıyor diye biliyorum. 11'de yatıp 6-7 gibi kalksanız hem günün daha fazlası size kalır hem de çok uyumaya bağlı dikkat eksikliği yaşamazsınız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı