1400 Euro Gaming laptop öneri

Bütçe
1400 euro
Gigabyte Aorus bence daha iyi çünkü Acer Nitro 5'in ekranı 144Hz iken Aorus modeli 240Hz.

240 FPS alabileceği oyun sayısı sınırlı hem 144 ile 240 arasındaki farkı anlayabilecek göz çok az sayıda kişide vardır diye düşünüyorum.

aourus u tercih edeceğim yüksek ihtimal.

Gigabyte alınabilir bence tek eksisi MUX 130W 3070 var galiba.
Diğer laptoplarda 3070 için kaç W kullanıyorlar? youtube da karşılaştırma açısından baktığımda 130 w 3070 ile 140w 3070 karşılaştırıyorlardı 5 10 fps fark ediyor sdc videoda.Ne kadar önemli mux

240 FPS alabileceği oyun sayısı sınırlı hem 144 ile 240 arasındaki farkı anlayabilecek göz çok az sayıda kişide vardır diye düşünüyorum.
Eğer 120HZ ile 144HZ deseydiniz anlardım fakat CS:GO, Valorant gibi oyunlarda bu FPS'leri alabilir ve ayrıca aradaki fark çok belli olabiliyor.

Aourus u tercih edeceğim yüksek ihtimal.

Diğer laptoplarda 3070 için kaç W kullanıyorlar? YouTube'da karşılaştırma açısından baktığımda 130W 3070 ile 140W 3070 karşılaştırıyorlardı 5 10 FPS fark ediyor sdc videoda. Ne kadar önemli MUX.

Her cihazda fark ediyor hocam 115W kullanılanlarda var mesela, MUX işlemci agırlıklı oyunlar oynuyorsanız ısınıze orada cok yarar ekran kartının performansının tam alınmasını sağlıyor bir nevi.

Her cihazda fark ediyor hocam 115W kullanılanlarda var mesela, MUX işlemci agırlıklı oyunlar oynuyorsanız ısınıze orada cok yarar ekran kartının performansının tam alınmasını sağlıyor bir nevi.
anladım teşekkürler.

Hocam bir kaç kaynaktan baktığıma göre mux olmayan bir laptop a monitör bağlamak ciddi performans artışı sağlıyormuş görüntüyü laptop değil de monitör işlediği için.Ben de evde monitör ile kullanacağım.Bu konu hakkında bir bilgin var mı?

Son düzenleme:
Anladım teşekkürler.

Hocam birkaç kaynaktan baktığıma göre MUX olmayan bir laptop a monitör bağlamak ciddi performans artışı sağlıyormuş görüntüyü laptop değil de monitör işlediği için. Ben de evde monitör ile kullanacağım. Bu konu hakkında bir bilgin var mı?

Evet hocam monitöre bağlamanız MUX görevi görür.

Geri
Yukarı