14000 TL laptop önerisi

M540

Hectopat
Daha fazla  
Forumda açılan konuların çoğunda oyun odaklı istemişler. Ben şarjı uzun giden en az 16 GB RAM'li bir dizüstü bilgisayar istiyorum. Bilgisayar mühendisliği için kullanacağım.

Arkadaş da onu istiyor zaten.

Anladım. Ben bilgilendirmek için yazdım. En son kararı verecek kişi zaten kendisi. Bir de bilgisayar müh. İçin istediğinden dolayı daha iyi bir CPU almasını öneriyorum.

Bence U modelleri yerine daha güçlü ama ortalama şarj kullananlara yönelmen ileride uygulama kullanırken sorun yaşamamanı sağlar.

Şahsen ben 2600x kullanıyorum ama keşke GPU'dan kısıp daha iyi CPU alsaydım diyorum :D.

Anladım. Ben bilgilendirmek için yazdım. En son kararı verecek kişi zaten kendisi. Bir de bilgisayar müh. İçin istediğinden dolayı daha iyi bir CPU almasını öneriyorum.

Bence U modelleri yerine daha güçlü ama ortalama şarj kullananlara yönelmen ileride uygulama kullanırken sorun yaşamamanı sağlar.

Şahsen ben 2600x kullanıyorum ama keşke GPU'dan kısıp daha iyi CPU alsaydım diyorum :D.

5700U, 11400H ile aynı, 5600H'dan bir tık daha az performansa sahip. Yani dediğin gibi muadil H serisi işlemci seçerse havalarda uçmayacak.

Bilgisayar mühendisliği için 5700U işlemci fazlasıyla yeterli.

5700U max 25 watt = uzun pil süresi

5600H max 45 watt tüketim = daha kısa pil süresi

11400h max 45 watt tüketim = daha kısa pil süresi

Son düzenleme:
5700U, 11400H ile aynı, 5600H'dan bir tık daha az performansa sahip. Yani dediğin gibi muadil H serisi işlemci seçerse havalarda uçmayacak.

Bilgisayar mühendisliği için 5700U işlemci fazlasıyla yeterli.

5700U Max 25 watt = uzun pil süresi

5600H Max 45 watt tüketim = daha kısa pil süresi

11400h Max 45 watt tüketim = daha kısa pil süresi

Bu fiyat bandından gerçekten muadili olacak bir işlemci de yokmuş. Hepsi satıştan kaldırılmış. Zaten tek CPU olarak da bakmak yanlış oldu. SSD, M.2 SSD slotu ve grafik kartına da bakmak lazım. Sonuçta hangi alana yöneldiğini de bilmiyoruz. Belki grafik ile ilgili bazı şeyler yapacak.

Bu fiyat bandından gerçekten muadili olacak bir işlemci de yokmuş. Hepsi satıştan kaldırılmış. Zaten tek CPU olarak da bakmak yanlış oldu. SSD, M.2 SSD slotu ve grafik kartına da bakmak lazım. Sonuçta hangi alana yöneldiğini de bilmiyoruz. Belki grafik ile ilgili bazı şeyler yapacak.

"Forumda açılan konuların çoğunda oyun odaklı istemişler. Ben şarjı uzun giden en az 16 GB RAM'li bir dizüstü bilgisayar istiyorum."

demiş. Yani ekran kartı iyi olan bir model istemiyor.

SSD yada bellek sonradan eklenebilir ama işlemciyi değiştirme şansı yok. 16Gb bellek ve 512GB SSD'de bilgisayar mühendisliği için yeterli. Yetmezse artırma şansı var.

Yeni konular

Geri
Yukarı