14000TL altı laptop önerisi

seninki 2. el mi
Evet dostum arkadaşın attığı konuda tüm detaylar mevcut.
15 inç 115W 17 inç 80 W diyolar hocam yani 15 almak daha mantıklıyımış nedeninin tam anlamıyorum ama benim de kafamı karıştırdı bu durum
Olay şu, daha fazla W = daha fazla FPS. Ama daha çok ısınma demek. Daha ince cihazlarda daha düşük W kart tercih ediliyor. Düşük Watt cihazlar Max-Q olarak geçer, yüksek Watt cihazlar Max-P.

Evet dostum arkadaşın attığı konuda tüm detaylar mevcut.

Olay şu, daha fazla W = daha fazla FPS. Ama daha çok ısınma demek. Daha ince cihazlarda daha düşük W kart tercih ediliyor. Düşük Watt cihazlar Max-Q olarak geçer, yüksek Watt cihazlar Max-P.
o zaman yardımcı olduğun için saol ürününle ilgileneceğim.

17 inç isterseniz

15 inc istiyorsanız

Şu an fiyatları düşmüş durumda. Bu fiyata özellikleri çok iyi, performans anlamında da muadillerinden baya öndeler. 3 bin civari ekleyip alacağınız rtx 3060 laptoplar'dan bile daha performanslı -dahili ekran ile- olacağından emin olabilirsiniz.

Rtx 2060 nasıl Rtx 3060 dan daha güçlü olacak hocam acaba?

MUX'dan bahsediyor muhtemelen. Bazı oyunlarda MUX'lu 2060'lı Lenovo, 3060'lı laptoplardan daha yüksek FPS verebilir.
Ha, Max-Q 3060 ile Max-P 2060 yarışabilir, ondan da bahsediyordur olabilir.
tamam yaklaşık 1 hafta sonra iletişime geçeceğim sizle.
Tabi, alacağınız kesin olduğunda konudan iletişime geçebilirsiniz. Konuyu tamamen okuduğunuzdan emin olun. Ayrıca Tekirdağ'a veya İstanbul'a gelip almanız gerekiyor.

Neresinde daha güçlü yazmışım? Dahili ekran ile daha performanslı yazmışım. Bu fiyat bandında rtx 2060 yada 15-16 bine monsterler dışında rtx 3060 cihazlarda mux swtich yok. Yani dahili ekran kartını devre dışı bırakamıyorsun. Bu da performans kaybına sebep oluyor. Ayrıca soğutması da çok başarılı. Isınınca performans kaybı olmuyor.

Neresinde daha güçlü yazmışım? Dahili ekran ile daha performanslı yazmışım. Bu fiyat bandında rtx 2060 yada 15-16 bine monsterler dışında rtx 3060 cihazlarda mux swtich yok. Yani dahili ekran kartını devre dışı bırakamıyorsun. Bu da performans kaybına sebep oluyor. Ayrıca soğutması da çok başarılı. Isınınca performans kaybı olmuyor.
Şöyle bir şey var, çoğu oyunda 100-150 FPS'i geçemiyorsun. Bu durumda MUX'un hiçbir olayı yok, olsa da olmasa da aynı yani. CS, LoL gibi oyunlarda fark ediyor anca yani.

MUX'dan bahsediyor muhtemelen. Bazı oyunlarda MUX'lu 2060'lı Lenovo, 3060'lı laptoplardan daha yüksek FPS verebilir.

Tabi, alacağınız kesin olduğunda konudan iletişime geçebilirsiniz. Konuyu tamamen okuduğunuzdan emin olun.
Evet hocam ama şunu atlamayalım. MUX’lu laptop ancak darboğaz varsa daha çok performans verir. Sonuçta MUX mantığı ekrana görüntüyü entegre kart yerine harici karttan verip işlemci kullanımını düşürmek. %99 GPU kullanımında MUX açsak ne fark edecek ve bu modellerde darboğaz söz konusu değil zaten. Yani aşırı cpuya abanan oyunlarda 5fps arttırır o kadar bilemiyorum hocam ben dikkat etmezdim alırken.
Ben de diyorum ki darboğaz yoksa MUX switch ile ne yaparsanız yapın fps arttıramazsınız. %99 GPU kullanımında MUX da açsanız %99 olacak. Dahili ekran kartı işlemciden yediği için hafif darboğazlı laptoplarda MUX işe yarıyor. Ama yeni modellerin hepsinde işlemciler tam besliyor zaten.

Son düzenleme:

Tabi, alacağınız kesin olduğunda konudan iletişime geçebilirsiniz. Konuyu tamamen okuduğunuzdan emin olun. Ayrıca Tekirdağ'a veya İstanbul'a gelip almanız gerekiyor.
ah bee istanbul'a gelmemin imkanı canın saolsun dostum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı