14000TL laptop önerisi

Bütçe
14000
Alpha 17’deki RX 5600M yer yer testlerde RTX 2060’ı geçebiliyor. Bu piyasada şu an R7 4800H RTX 2060/2070 ikilisini sunan bir model yok. Bence Alpha 17 ya da yurt dışından Lenovo Legion 5 alın derim.
10870H'de düşünüyorum hocam, onu es geçmeyelim. Ülke içinde Legion 5 var ancak 17 inç modeli değil. Yeni Legion beklemeyi düşünmüyor değilim ancak.
V19.7 alınabilir. Kasası Abra serisinden değil. Monster laptopları içerisinde en iyi kasa bu modelde.
Biliyorum hocam, 22.1'de aynı şekilde Tulpar kasası.
Hocam bedavaya pil yenilemiyor diye biliyorum.
Yeniliyor hocam, kullanan kişiler söyledi.

Hocam mux üzerinden iGPU yaptığınızda kasmalar devam ediyor mu?

IGPU'ya hiç geçmedim. Kasma olur bence NVIDIA denetim masasında yüksek performans ve PhysX'de GeForce seçince ve 1-2 ayar yapınca anca düzeliyor ama bana mantıksız geldi bunları yapacağıma direkt dgpuya geçince sorun çözülüyor. Chrome içinde dgpuya geçmek mantıksız.

Bu laptop önerildi mi? Önerilmedi ise gayet iyi.
Buna baktım ben hocam, 10750H :( Teşekkürler ama.
IGPU'ya hiç geçmedim. Kasma olur bence NVIDIA denetim masasında yüksek performans ve PhysX'de GeForce seçince anca düzeliyor.
Hocam iGPU üzerinden deneme şansınız var mı? iGPU seçip hem şarjda hem şarjsız bir şekilde deneyebilir misiniz? Sorunun kaynağı bulunabilir diye düşünüyorum.

Buna baktım ben hocam, 10750H :( Teşekkürler ama.

Hocam iGPU üzerinden deneme şansınız var mı? iGPU seçip hem şarjda hem şarjsız bir şekilde deneyebilir misiniz? Sorunun kaynağı bulunabilir diye düşünüyorum.
Şuan şarjım yok yarın denerim hocam.
Bir kaç kişide daha bu problem olmuş kiminde şarjdan direkt çıkartınca kiminde %20-30lara gelince kasma başlıyor. Teknik servisin dediği şeyde saçma yok ekran kartı çok güçlü yok işlemci çok güçlü..
En sorunsuz kasası diye aldım yine başımız ağırdı :D

Şuan şarjım yok yarın denerim hocam.
Bir kaç kişide daha bu problem olmuş kiminde şarjdan direkt çıkartınca kiminde %20-30lara gelince kasma başlıyor. Teknik servisin dediği şeyde saçma yok ekran kartı çok güçlü yok işlemci çok güçlü..
En sorunsuz kasası diye aldım yine başımız ağırdı :D
%25-30'larrda normal ama %100'de sorun olmaması lazım. Kullanan bir kaç kişiye sorayım ben yarın, kronik mi değil mi öğrenmiş oluruz.

%25-30'larrda normal ama %100'de sorun olmaması lazım. Kullanan birkaç kişiye sorayım ben yarın, kronik mi değil mi öğrenmiş oluruz.

Başlarda şarjdan çıkartınca video ya da sekmelerde geçiş yapınca kasmaya başlıyordu direkt. Şu an daha iyi yavaş yavaş düzeliyor :D ayarlar ile düzeltilebilir ama sırf Chrome'a girebilmek için o ayarları yapmak mantıksız geliyor. Sorun hocam sıkıntılı bir durum.
%25-30'larrda normal ama %100'de sorun olmaması lazım. Kullanan bir kaç kişiye sorayım ben yarın, kronik mi değil mi öğrenmiş oluruz.
Hocam çoğu kişi yaşıyormuş bu sorunu. Galiba yüksek ekran kartlı laptopların çoğunda bu durum böyle :(

Son düzenleme:
@Radeon RX 5500M hocam sizin 11. nesille alakalı bilginiz var mı? Şu an da olan modeller 4/8'di, yenileri mi gelecek?

Şu anlık 11300h, 11370h ve 11375h var. Hepsi 4C 8t. Başka işlemciler gelir mi bilmiyorum ancak geleceğini düşünüyorum. Eğer 6-8 çekirdekli modeller gelmezse Intel piyasayı kendi elleriyle Intel'e teslim etmiş olur.

Geri
Yukarı