1400TL Bütçe ile Oyuncu Monitörü Tavsiyesi

Hem VA Panel hem 1 Ms 144 Hz performans veriyor ne güzel işte. Görüntü kalitesi olarak IPS > VA > TN diyebiliriz. TN'den IPS'ye doğru tepkime süresi artar ve Hz değerleri düşer. Bunları üst seviye tutan tutabilen mönitörler bu yüzden pahalı oluyor zaten.
Valla hocam dediginiz gibi bu monitörün özellikleri çok iyi fakat, bi üstteki arkadaş FPS oyunlari için TN panel övüyor, bende bu yüzden TN panellere mi yönelsem bilemedim. Sadece FPS oyunlari oynuyorum o yüzden.

Monitör monitör şunda şurada diyemem. Sizin monitörünüzün modeli nedir?

Dostum boşuna inat ediyorsun. Yaşadığın bir sorundan dolayı bütün monitörlerde o ayarın olduğunu, Response Time ayarını en hızlı moda alınca Ghosting sorunu olduğunu sanıyorsun. Kullandığımız Asus VG248QE modelinde de böyle bir ayar söz konusu değil. Zaten şu konuda arkadaş size gerekli açıklamayı yapmış. Ayrıca Asus'un 240Hz modellerinde de böyle bir ayarın olduğunu duymadım.
Satılık - ASUS PG248Q

Dostum boşuna inat ediyorsun. Yaşadığın bir sorundan dolayı bütün monitörlerde o ayarın olduğunu, Response Time ayarını en hızlı moda alınca Ghosting sorunu olduğunu sanıyorsun. Kullandığımız Asus VG248QE modelinde de böyle bir ayar söz konusu değil. Zaten şu konuda arkadaş size gerekli açıklamayı yapmış.
Satılık - ASUS PG248Q
:D Güldürdün kardeşim. Senin zihniyete göre en eski modeller gerçek 1Ms verip ghosting yapmıyor, ama yenileri yapıyor. O zaman herkes 1000-1500₺ arası eski bir 144 Hz 1Ms alsın? Neden yenileri çıkıyor? Ne gereği var? Dell S2417DG kullandım bu monitörde Response Time Medium dayken sorunsuz ama Fast moda alınca ghosting yapıyordu. Daha sonra AG241QG aldım ve Overdriver seçeneğinden Fast veya High tam hatırlamıyorum ismini, o moda alınca da yapıyordu? Benq XL2411 modelinde de AMMA olması lazıö veya ona yakın bir kelime buradan da en yüksek ayarı seçip sorunu görebilirsiniz. Lütfen kullandığınız bir model üzerinden bana genelleme YAPMAYINIZ.

Size attığım makaleyi bir okuyun. Dediğim gibi görüntü kalitesi olarak IPS > VA > TN diyebiliriz. (İstisnalar kaideyi bozmaz.) IPS ve VA panel bunun için Hz değerinden ve tepkime süresinden ödün verir. Ama hem görüntü kalitesinden hem tepkime ve Hz değerinden ödün vermeyen mönitörler bu yüzden pahalılar. Bu mönitör hem VA panel hemde 144 Hz ve 1 Ms özelliği olduğu için başarılıdır. Gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.

Size attığım makaleyi bir okuyun. Dediğim gibi görüntü kalitesi olarak IPS > VA > TN diyebiliriz. (İstisnalar kaideyi bozmaz.) IPS ve VA panel bunun için Hz değerinden ve tepkime süresinden ödün verir. Ama hem görüntü kalitesinden hem tepkime ve Hz değerinden ödün vermeyen mönitörler bu yüzden pahalılar. Bu mönitör hem VA panel hemde 144 Hz ve 1 Ms özelliği olduğu için başarılıdır. Gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.
Değerli yorumunuz için teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı