144/165 Hz monitör önerisi

Yanlış bilgi
Bunun 165Hz IPS yok mu bulamadım.

Her şey Hz değil. 144 ile 165 arasındaki farkı ayırt edemezsin. Benim attığım modelin input lag ve gerçek gecikme (ms) değerleri de çok iyi.

Son düzenleyen: Moderatör:
IPS panel almaya çalışın. Monitörü ekran kartına göre seçin (AMD FreeSync, NVIDIA G-Sync). Her monitör her ekran kartıyla iyi şekilde çalışmıyor (özellikle G-Sync olduğunu iddia edip problem çıkaran monitörler oluyor), araştırarak alın. "gerçek" 1ms gecikmesi olan monitörler de sayılı diyebiliriz. Mağazadan alıyorsun 1ms diye eve gelince testte 6ms çıkıyor. "yok şu ayarı açın, şunu kapayın ve şunu da şöyle yaparsanız 1ms olacaktır" şeklinde gereksiz diyaloglara girebilirsiniz. Bütçeniz çok yüksek değilse 2K civarına ekran kartına uyumlu bir monitör bakarsınız.

Hangi test yazılım ya da programını kullanarak ms değerini öğreniyorsunuz ufo testi demiceksiniz galiba?

Hangi test yazılım ya da programını kullanarak ms değerini öğreniyorsunuz ufo testi demiceksiniz galiba?

MS değeri yazılım veya programla ölçülmüyo dostum. Özel bir aparatı var, ekrana gelen sinyalleri o aparat ölçüyo.

1.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı