144 Hz 1 ms monitör tavsiyesi

Ne alırsın bilemedim ama IPS monitörler gerçekten 1 ms olmuyor. Buna dikkat etmeni öneririm. Yani en azından senin fiyat aralığındakiler olmuyor. 1 ay önce AOC 24G2U alarak bu durumu acı şekilde öğrendim.

Ne alırsın bilemedim ama IPS monitörler gerçekten 1 ms olmuyor. Buna dikkat etmeni öneririm. Yani en azından senin fiyat aralığındakiler olmuyor. 1 ay önce AOC 24G2U alarak bu durumu acı şekilde öğrendim.
1 MS ve 4 MS farkını anlasam hadi. Ya hocam böyle IPS bir monitör sizce bu fiyat bandında olur mu gerçekten ?

Zaten olamayacağını kendimde söyledim. Ama bende monitörü mü alırken bunu bilmiyordum ve belki de bu arkadaşta bilmiyor.
sanırım tecrübelisiniz bu konuda , bu nasıl ? GAMEBOOSTER GB-2461CF 24" 144Hz 1ms (HDMI+Display) FreeSync Full HD Curved Monitör | Trendyol

veya bu ? HP 5ZU98AA 23.8" 144Hz 1ms (HDMI+Display) Freesync Oyuncu Monitör Fiyatları ve Özellikleri
yeni attıklarıma bakar mısınız ?
Şahsen ben de VP249QGR istiyorum. Bu fiyat bandında en baba monitör.
yeni attıklarıma bakma şansınız var mı ?

Sanırım tecrübelisiniz bu konuda, bu nasıl? GAMEBOOSTER GB-2461CF 24" 144Hz 1ms (HDMI+Display) FreeSync Full HD Curved Monitör | Trendyol

Veya bu? HP 5ZU98AA 23.8" 144Hz 1ms (HDMI+Display) Freesync Oyuncu Monitör Fiyatları ve Özellikleri

Yeni attıklarıma bakar mısınız?

Yeni attıklarıma bakma şansınız var mı?

IPS panellerde renk doygunluğu daha güzel yani film izlerken vs. güzel görüntü verir ama sen ben rekabetçi oyuncusuyum diyorsan TN panellere yönelmen gerekir. Belli bir model söyleyemem ama İtopya'dan TN panel monitörlere bakabilirsin beğendiğin model bulursan başka sitelerden fiyat karşılaştırması yapabilirsin.
Ayrıca; TN, VA ve IPS Paneller Arasındaki Farklar Nelerdir? - Technopat

IPS panellerde renk doygunluğu daha güzel yani film izlerken vs. güzel görüntü verir ama sen ben rekabetçi oyuncusuyum diyorsan TN panellere yönelmen gerekir. Belli bir model söyleyemem ama İtopya'dan TN panel monitörlere bakabilirsin beğendiğin model bulursan başka sitelerden fiyat karşılaştırması yapabilirsin.
Ayrıca; TN, VA ve IPS Paneller Arasındaki Farklar Nelerdir? - Technopat
Benimki VA şuanda. Çok problem olmaz herhalde benim için. Attığım monitörler nasıl sizce ? Veya çok fark olur mu ? Bilmiyorum ama çok fark olmaz herhalde :/

Benimki VA şu anda. Çok problem olmaz herhalde benim için. Attığım monitörler nasıl sizce? Veya çok fark olur mu? Bilmiyorum ama çok fark olmaz herhalde :/

Fark olur kesinlikle ama size kalmış IPS görüntü kalitesi daha iyi olur VA'da öyle ancak tepki süresi en az TN panellerde olur ve o 5 ms - 1 ms farkları bir oyuncu için gerçekten fark ediyor. Attığın monitör markalarını tavsiye etmem bana göre en iyisi AOC dur ama tabii işin erbabı değilim.

Geri
Yukarı