144 HZ 31.5 inç AOC vs 27 inç ASUS 165 Hz

24" FHD kullanıyordum sattım 27" Curved FHD aldım on numara monitör iyiki almışım. Ben 2k 4k'ya şimdilik karşıyım. Onu beslemek için donanımımı sürekli güncelleyemem. FHD çözünürlük benim için yeterli ve 27" çok güzel bir boyut monitör için.

24" FHD kullanıyordum sattım 27" Curved FHD aldım on numara monitör iyiki almışım. Ben 2k 4k'ya şimdilik karşıyım. Onu beslemek için donanımımı sürekli güncelleyemem. FHD çözünürlük benim için yeterli ve 27" çok güzel bir boyut monitör için.
3 yıl önce çıkmış olan grafik kartları 2K 144Hz çok güzel besleyebiliyor. "Sürekli" güncellemenize gerek yok.

@VladIsDead Aynı ekran kartına sahibiz benim PC'im o başarıyı elde edemiyor. Benim PC'de bi sıkıntı var herhalde. Neyse bugün etse yarın etmez uğraşamam onla TV 4K, monitör FHD devam 4-5 yıl daha.

Herkes için uygun olmadığında haklısınız. Bugün düzgün 2K monitör almaya çalışsanız bile fiyatları halen çok yüksek. Hele de 144 HZ ye çıkmaya çalışıyorsanız birçok oyunda bunu 2080ti bile yapamıyor. Ama hikaye modlu oyunları 60 120 FPS civarı oynayıp rekabetçi oyunlarda daha yüksek FPS alabilirsiniz. Ancak rekabetçi oyun oynayanlar genelde 1080p oynuyor diye biliyorum. Hatta bunun altı çözünürlüklerle de oynuyorlar. Bu sitede görebilirsiniz.

4K 'nin bahsini bile açmaya gerek yok :) Eğer içeriklere ulaşabiliyorsanız TV için olabilir tabi.

Ben 27" 2K 144 HZ monitör aldım çünkü monitör almışken uzun süre kullanıyorum ve tek amacım oyun oynamak değil. Yakın zamanda ekran kartını da güncelleyerek fazla oyun oynamasam bile daha iyi olmasını sağlarım.

Bu yüzden alacak olan kişinin ne amaçlı alacağına ve sistemiyle de doğru orantılı bir seçim yapması mantıklı olacaktır.

Şu an stokta görünmüyor ama stoğa girerse kaçırma derim. 27", 2K çözünürlük, 144hz -1ms ve en önemlisi IPS panel. Fiyatı da 2600 civarındaydı.

31,5" 1440p için çok büyük...

24", FHD çözünürlük için standarttır. 31.5" QHD bir ekranın PPI değeri ile 24" FHD bir ekranın PPI değeri yaklaşık olarak aynıdır. Bu sebeple 31.5" QHD bir ekrana, 24" FHD ekrana baktığınız mesafeden baksanız dahi bir sorun teşkil etmez. Dolayısıyla 31.5", QHD çözünürlük için çok büyük değildir.

24", FHD çözünürlük için standarttır. 31.5" QHD bir ekranın PPI değeri ile 24" FHD bir ekranın PPI değeri yaklaşık olarak aynıdır. Bu sebeple 31.5" QHD bir ekrana, 24" FHD ekrana baktığınız mesafeden baksanız dahi bir sorun teşkil etmez. Dolayısıyla 31.5", QHD çözünürlük için çok büyük değildir.

32"in 2K da çok büyük olduğunu ben de düşünmüyorum. Hatta 27" 1080p'den daha iyi olacağını da şüphe yok.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı