144 Hz abartılıyor mu?

60 FPS'de 10 vurup 144'te 30 vurmak falan yalan bence. İkisini de deneyimledim. Karşıdaki 20 FPS falan oynamıyorsa çok farkı olmuyor. Ama bazı durumlarda avantajı var.

Gayet avantajlı. Siz fark etmiyor olabilirsiniz ama rekabetçi oyunlarda 1 saniye bile çok önemli.

Arkadaşlar ben 144 Hz monitöre sahibim 144 FPS ile 60 FPS arasındaki akıcılık farkı hissediliyor ama ben doğrusu 60 FPS ile oynarken 144 olsa güzel olur demiyorum 60 gayet yeterli geliyor bana. Kuzenimde bilgisayar alacak 144 Hz gereklimi emin olamadım. Peki sizce 144 Hz monitöre sahip olmak Online oyunlarda çok daha fazla kill almamıza sebep olur mu?
60 dan 144 hz ye geçtim. 60hz monitörleri mouse imlecinden bile anlıyorum, aşırı fark ediyor.

Ben 60Hz monitörümü 74'e OC ettim ve şimdi 74'den 60'a inince çok kasıyormuş gibi hissettiriyor. 60'a dönemiyorum artık. 144'ü sen düşün bir de.

Geçenlerde Almanya'da yapılan bir araştırma haberi gelmişti karşıma. 100 tane CS:GO oyuncusunu önce 1 ay 60Hz de oynatıp ardından 1 ay 144Hz de oynatıyorlardı. Oyuncuların ortalama oyun başına aldığı kill %33 artış gösterdiği yazıyordu.

75Hz 5 ms kullanıyorum normalde 10 yıllık monitör ne beklersen artık. 60Hz 1 ms de oynadım inanılmaz fark etti. Hz düşmesine rağmen 1 ms farkı ile CS:GO zevkim katlandı. 144Hz oynadım inanılmaz fark var. Ancak hard bir oyuncuysanız anlayabilirsiniz.
144Hz sistemim olsa FACEIT 7-8 lvllere kasardım. Sistemim leş olduğu için maalesef eğlencesine oynuyorum artık.

Geri
Yukarı