144 Hz gerekli midir?

halilgkmn19051

Decapat
Genellikle PC'de oyun oynuyorum. Daha önce hiç 144 Hz monitörle oyun oynamadım. Genellikle PUBG oynuyorum ve film ya da Youtube’de bir şeyler izliyorum. Sizce 144 Hz monitör almalı mıyım? Eğer alırsam da hangi modeli öneriyorsunuz. 2500 TL’ye kadar önerilerinizi bekliyorum. (2K VA panel olması tercihimdir.)

Son düzenleyen: Moderatör:
144Hz in tadı ayrı fakat 144 FPS alabilmen lazım. 144 FPS alabiliyorsan 144Hz monitör alabilirsin.
Aradaki fark bariz belli olacaktır oyun oynamak daha keyifli hale gelecektir.

Ekran kartınız 144 FPS verebilecek kadar güçlü ise 144 Hz monitör alabilirsiniz. Yalnız, sırf 144 Hz diye panel kalitesinden ödün vermeyin. TN panel ve sahte 8 bit (6 bit + FRC) olmamalı.

Benim monitör 60 Hz destekli. OC yapıb 75 Hz e kadar çıkartdım ve artık 60 Hz de ekrana bakamıyor hale geldim. Şimdi sen düşün 144 Hz nasıl bi şey olur.
Aynısını bende yaşadım. Arada kendimi mutlu etmek için 60Hz ye geri düşürüyorum alışıyorum sonra 75 yapıyorum. Masaüstü bilgisayarım yanımda olmadığından laptop da 75 i pek göremiyorum. 60 da bırakıyorum masaüstüne geçince 75 yapıyorum mutlu oluyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı