144 HZ için DVI mı HDM mı Display Port mu ?

Subizaretta

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, yazın nasipse bir bilgisayar toplayacam ve 144 HZ lik bir monitör kullanacağım asıl soru başlıkta da belirttiğim gibi 144 HZ için hangi portu kullanmalayım en iyisi nedir ve nedendir ?

Kullanacağım monitör: Asus VG248QE 24” 1ms (DVI+HDMI+Display) Full HD LED Monitör Fiyatı

(Monitör özellikleri hepsi linkte bulunuyor.)

Technopat'ın bu monitör incelemesini izledim Recep bey 144 hz için dual link dvi takılmalı diyor. Şimdi diğer portlar daha iyi değil mi daha iyi görüntü için onlar tercih ediliyor beni aydınlatırsanız. o_Oo_Oo_O

Hocam hoparlörden ses almak için HDMI kullanıcaksın bunun dısında görüntü kalitesi olarak bi fark yok ben dual link kullanıyorum görüntü kalitesi gayet iyi.

144Hz fonksiyonunu kullanmak (2D modunda) için DisplayPort (ya da Dual-Link DVI) bağlantısı ve en son sürücüleri kurulu, uyumlu bir ekran kartı gereklidir. Teknik destek için ekran kartı üreticinizin servis merkezi ile bağlantıya geçebilirsiniz.

Son düzenleme:
144Hz fonksiyonunu kullanmak (2D modunda) için DisplayPort (ya da Dual-Link DVI) bağlantısı ve en son sürücüleri kurulu, uyumlu bir ekran kartı gereklidir. Teknik destek için ekran kartı üreticinizin servis merkezi ile bağlantıya geçebilirsiniz
Teşekkür ederim, sanırım display port kullanacağım.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı