144 Hz için PS4 Pro Alınır mı?

Bence gerek yok o kadar uçmaya. Zaten o kadar yüksek FPS veren cihaz değil. Bazı oyunlarda 60 FPS bile veremiyor. Bence almanıza hiç gerek yok.

Öncelikle başlıktaki ve konudaki sorular farklı.

Her ne kadar PS4 60Hz ile sınırlı olsa da, yenilenme hızının direk olarak akıcılığa ve tearing'e etkisi var. Bazı kaynaklar ise, 144Hz monitör alsanız bile konsolun o monitörü 60Hz olarak algıladığını söylüyor. Uzun zamandır tartışma konusuydu bu.

Ha bana sorsan alır mıyım diye, almam.

Öncelikle başlıktaki ve konudaki sorular farklı.

Her ne kadar PS4 60Hz ile sınırlı olsa da, yenilenme hızının direk olarak akıcılığa ve tearing'e etkisi var. Bazı kaynaklar ise, 144Hz monitör alsanız bile konsolun o monitörü 60Hz olarak algıladığını söylüyor. Uzun zamandır tartışma konusuydu bu.

Ha bana sorsan alır mıyım diye, almam.

Monitör 144Hz olmasa fakat ekran kartı 144FPS bile verse, akıcılık oyun oynarken el hissiyatına yansıyor fakat ekran kartı 60FPS verip, monitör 144Hz olsa bu hissedilemiyor. Bu yüzden Ps4 Pro için, 144Hz bir monitör israf olur. 2K-4K, 60-75Hz oranında güzel bir monitör daha iyi gider.

Monitör 144Hz olmasa fakat ekran kartı 144FPS bile verse, akıcılık oyun oynarken el hissiyatına yansıyor fakat ekran kartı 60FPS verip, monitör 144Hz olsa bu hissedilemiyor. Bu yüzden Ps4 Pro için, 144Hz bir monitör israf olur. 2K-4K, 60-75Hz oranında güzel bir monitör daha iyi gider.
Sizin bahsettiğiniz şey farklı, ben PS4'ün 144Hz'i 60Hz olarak algılayıp algılamayacağından bahsediyorum. Bilgisayarda ise 60Hz monitörde ister 61FPS alın, ister 711FPS alın arada fark olmaz. (FPS Drop ihmal edilirse)

Sizin bahsettiğiniz şey farklı, ben PS4'ün 144Hz'i 60Hz olarak algılayıp algılamayacağından bahsediyorum. Bilgisayarda ise 60Hz monitörde ister 61FPS alın, ister 711FPS alın arada fark olmaz. (FPS Drop ihmal edilirse)

FPS, 60'a kilitli olduğu için, 60Hz'e kilitlenecektir.

Ayrıca PC'de, 60Hz monitörde 60 FPS ile 70 FPS arasındaki farkı bile, el hissiyatında rahatlıkla hissedebilirsin. Özellikle de savaş temalı oyunlarda, nişan almanı etkileyecek derecede hissettirir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı