144 Hz ile 60Hz farkı nedir?

bxtbx

Kilopat
Dostlar selam. Merak ettiğim bir şey var. Yıllardan beri 60 Hz ve 75 Hz monitörler ile FPS oyunlarını oynayan biriyim. Temel soracağım şeyler şunlar. 60 Hz'den 144 Hz'ye geçen birinin fark olarak hissedeceği ilk şeyler nelerdir? Okudugum yorumlarda mouse geçişlerinden reflekse kadar birçok şeyin iyi anlamda farklı olduğunu söyleyenler var. Oyunun temel şeylerini bilen bir oyuncu 144 Hz ile daha iyi daha farklı oynar mı? Çok yetenekli olduğumu söylemiyorum ama FPS oyunlarında fena degilimdir. Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

Evde her zaman 60Hz monitörü olan birisiydim. Bir gün bir arkadaş beni 144Hz ekranı olan bir kafeye götürdü. Eve tekrar dönünce ekran kasıyor gibi hissetmiştim ve günlerce düzelmemişti. En sonunda 144Hz monitör alıp rahatlamıştım. FPS oyunları oynuyorsanız şart bile diyebilirim.

Dostlar selam. Merak ettiğim bir şey var. Yıllardan beri 60 Hz ve 75 Hz monitörler ile FPS oyunlarını oynayan biriyim. Temel soracağım şeyler şunlar. 60 Hz'den 144 Hz'ye geçen birinin fark olarak hissedeceği ilk şeyler nelerdir? Okudugum yorumlarda mouse geçişlerinden reflekse kadar birçok şeyin iyi anlamda farklı olduğunu söyleyenler var. Oyunun temel şeylerini bilen bir oyuncu 144 Hz ile daha iyi daha farklı oynar mı? Çok yetenekli olduğumu söylemiyorum ama FPS oyunlarında fena degilimdir. Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.
Hocam fazla açıklamaya gerek yok. 144Hz alınca mouse yi hareket ettirdiğiniz an "vay anasını sayın seyirciler" diyeceksiniz.

Hocam,

Oyunu bir kenara atın masaüstü kullanım deneyiminiz bile çok fark ediyor 60 ile 120 arasında.. :)

O imleç yağda kayıyor gibi oluyor.. 🙏🏼

Hocam detaylıca anlatayım siz oyunda 200FPS alıyorsunuz diyelim ama monitörünüz 60Hz ise 60FPS oynarsınız. Gerçek 144-200 FPS'i görmek için yüksek hzli monitör gerekir. 144Hz ile 60Hz'in farkı temel olarak budur inanılmaz bir akıcılık farkı vardır Valorant tarzı oyunlar için şart diyebiliriz ama aradaki fark anlatılmaz yaşanır.

Arkadaşlar konudan bağımsız soruyorum 80-90 FPS aldığım bir rekabetçi oyununda 144 Hz monitör alsam o oyunda 144 Hz mi olmuş oluyorum. Yani demek istediğim FPS'im 144+ olmasa bile 144 Hz alınırmı.

Yeni konular

Geri
Yukarı