144 Hz laptop 60 Hz görünüyor

YaaniM

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba.
Yeni 144Hz laptop aldım fakat görüntü ayarlarına girdiğimde sadece 60Hz ayarı görünüyor ve değiştirip 144Hz yapamıyorum yani öyle bir seçenek yok.
Driverları falan Full güncelledim ama yine de gözükmedi. NVIDIA denetim masasında da ekran bölümü yok o yüzden oradan da bakamadım. Nasıl 144 Hertz'e getirebilirim?

Aldığınız model 60Hz modeli olabilir ya da 144Hz olduğuna eminseniz ekranı kırılıp 60Hz ekranla değiştirmiş olabilirler. Öteki türlü direkt 144Hz seçeneğinin çıkması lazım.

Bilgisayarınızın arama kısmına girin.

Ekranı yönet yazıp ayarlara girin.

Sağda veya en alt kısımda bulunan gelişmiş ekran ayarları bölümüne girin.

Orada size ekranınız ile ilgili bilgiler verecektir. Eğer 60 Hz yazan yeri açtığınız zaman 144 Hz çıkmıyorsa yapabileceğiniz bir şey yok. Aldığınız yere başvurup ürün iadesi talebi açın.

Merhaba.
Yeni 144Hz laptop aldım fakat görüntü ayarlarına girdiğimde sadece 60Hz ayarı görünüyor ve değiştirip 144Hz yapamıyorum yani öyle bir seçenek yok.
Driverları falan Full güncelledim ama yine de gözükmedi. NVIDIA denetim masasında da ekran bölümü yok o yüzden oradan da bakamadım. Nasıl 144 Hertz'e getirebilirim?

Bu arada lütfen laptop şarjda değilse şarja takıp tekrar çalıştırabilir misiniz?

Belki de güç tasarrufu sağlamak için 144 hz ekranı sadece oyunlarda açıyordur.
Model asus zephyrus g14. Vatandan almıştım o modelin 60hz olan modeli yok diye biliyorum genelde şarjda kullanıyorum ve yine de 144hz seçeneği çıkmıyor. Ben de böyle bir şey mi yapıyor acaba diye düşündüm ama bunu anlamamın bir yolu yok mu?

ROG sitesinden baktım şimdi ürün Asus ROG Zephyrus G14 GA401QC kodlu bilgisayar ve 144hz bulunuyor gösteriyor. AIDA64 de görüntü modlarına baktığımda her çözünürlük modunda da 60hz modu gözüküyor anlayamadım gerçekten

ROG sitesinden baktım şimdi ürün ASUS ROG Zephyrus G14 GA401QC kodlu bilgisayar ve 144Hz bulunuyor gösteriyor. AIDA64 de görüntü modlarına baktığımda her çözünürlük modunda da 60Hz modu gözüküyor anlayamadım gerçekten

Hocam şimdi bazı laptoplarda mesela üretirken bir sonraki ürettiklerinde 144 Hz kullanıyorlar eski modellerinde değil de bir markada daha böyle bir olay olmuştu herkes 144 Hz aldık 60 Hz çıktı diyordu değişikliğe gidip sonradan 144 Hz olarak üretiyorlar büyük ihtimal sizinki eski halidir.

Yeni konular

Geri
Yukarı