144 Hz monitör için ekran kartı

Acemi Bisikletci

Hectopat
Daha fazla  
Almayı düşündüğüm laptoplarda NVIDIA GeForce GTX 1650 ekran kartı var. 144 Hz ve 60 Hz monitör farkı fiyatı etkiliyor. Bu ekran kartı 144 Hz için uygun mudur yoksa yetersiz mi? Bilgisi olan varsa lütfen yardımcı olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence yetersiz sonuçta 144Hz genel amacı E-Spor oyunlarında daha avantajlı olmak fakat single player oyunlarda sırf 144FPS alacaksın diye tüm ayarları kısacaksın zaten 144FPS alsan da bir şey fark etmeyecek sonuçta single player. Onu geçtim hangi oyunda tüm ayarları düşüreceksin de 1650 ekran kartında +100FPS alacaksın? Bence alma ihtimalin olan 3 oyun var onlar da CS:GO kesin, Fortnite tüm ayarlar low'da ve Apex aynı şekilde ama açık alanda görür müsün orası ayrı. LOL gibi oyunları saymıyorum onlar zaten yüksek FPS değerlerine çıkabilen oyunlar. Dersen yeter bana o oyunlar alınabilir fakat sadece oyun için alınacak bir şey ise laptop saçma ve gereksiz olur o fiyatlara değmez.

144Hz monitörü 144Hz modunda kullanmak zorunda değilsin. Alırsın CS:GO tarzı oyunlarda yüksek Hertz ile avantaj yakalarsın, ''Triple A'' kalitesinde yüksek grafikli oyunlarda aldığın ortalama FPS değerine göre 60, 75, 100, 120Hertz gibi modlara düşürebilirsin eğer sorun olursa. (Bu modlar benim 144Hz monitörde mevcut alacağın ürün için aynısı geçerli mi bilmiyorum o araştırmayı sen yapmalısın. %99 vardır ama bu ayarların olmaması gibi bir ihtimal olasılık dışı.)

Şahsen ben GTX 1070 ile çoğu oyunda 144Hz modunda kullanıyorum yarış ve FPS oyunlarında ayrıca güzel oluyor hissiyat çok iyi, yüksek Hertz monitörü bir kere deneyen bana göre tekrar 60'a dönemez, bağımlılık yapıyor benden söylemesi.

Bence yetersiz sonuçta 144Hz genel amacı E-Spor oyunlarında daha avantajlı olmak fakat single player oyunlarda sırf 144FPS alacaksın diye tüm ayarları kısacaksın zaten 144FPS alsan da bir şey fark etmeyecek sonuçta single player. Onu geçtim hangi oyunda tüm ayarları düşüreceksin de 1650 ekran kartında +100FPS alacaksın? Bence alma ihtimalin olan 3 oyun var onlar da CS:GO kesin, Fortnite tüm ayarlar low'da ve Apex aynı şekilde ama açık alanda görür müsün orası ayrı. LOL gibi oyunları saymıyorum onlar zaten yüksek FPS değerlerine çıkabilen oyunlar. Dersen yeter bana o oyunlar alınabilir fakat sadece oyun için alınacak bir şey ise laptop saçma ve gereksiz olur o fiyatlara değmez.
Bu iki model arasında kaldım hangisini önerirsiniz?
144Hz monitörü 144Hz modunda kullanmak zorunda değilsin. Alırsın CS:GO tarzı oyunlarda yüksek Hertz ile avantaj yakalarsın, "Triple A" kalitesinde yüksek grafikli oyunlarda aldığın ortalama FPS değerine göre 60, 75, 100, 120Hertz gibi modlara düşürebilirsin eğer sorun olursa. (Bu modlar benim 144Hz monitörde mevcut alacağın ürün için aynısı geçerli mi bilmiyorum o araştırmayı sen yapmalısın. %99 vardır ama bu ayarların olmaması gibi bir ihtimal olasılık dışı.)

Şahsen ben GTX 1070 ile çoğu oyunda 144Hz modunda kullanıyorum yarış ve FPS oyunlarında ayrıca güzel oluyor hissiyat çok iyi, yüksek Hertz monitörü bir kere deneyen bana göre tekrar 60'a dönemez, bağımlılık yapıyor benden söylemesi.

Bu iki model arasında kaldım hangisini önerirsiniz?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı