144 Hz monitör oyunda 72 Hz çalışıyor

ardags35

Hectopat
Arkadaşlar, 144Hz monitörüm var. VSync açtığımda 144Hz yerine 72FPS gösteriyor, üstüne de çıkamıyor. VSync half haldeyken de aynı problemi yaşıyorum. Tek çözüm kapatmak oluyor. Bu sefer de FPS 144'ü aşıyor. Ne yapmam gerek bilgisi olan aydınlatabilir mi?

Arkadaşlar, 144Hz monitörüm var. V-Sync açtığımda 144Hz yerine 72FPS gösteriyor, üstüne de çıkamıyor. V-Sync half haldeyken de aynı problemi yaşıyorum. Tek çözüm kapatmak oluyor. Bu sefer de FPS 144'ü aşıyor. Ne yapmam gerek bilgisi olan aydınlatabilir mi?

NVIDIA denetim masasından ekran kartının maximum vereceği FPS değerini 144 olarak sabitle ve dikey eşitlemeyi genel ayarlardan kapatmayı dene.

V-Sync kapattığınızda en fazla kaç FPS alıyorsunuz ve monitörünüz kaç Hz?
Arkadaşlar, 144Hz monitörüm var. VSync açtığımda 144Hz yerine 72FPS gösteriyor, üstüne de çıkamıyor. VSync half haldeyken de aynı problemi yaşıyorum. Tek çözüm kapatmak oluyor. Bu sefer de FPS 144'ü aşıyor. Ne yapmam gerek bilgisi olan aydınlatabilir mi?
Burada açıklamış sanki ?

NVIDIA denetim masasından ekran kartının maximum vereceği FPS değerini 144 olarak sabitle ve dikey eşitlemeyi genel ayarlardan kapatmayı den
V-Sync kapattığınızda en fazla kaç FPS alıyorsunuz?
Hocam ekran kartım rog strix 2060 oyunda 100-110 fakat menüde 600-700
Monitörüm 144hz fakat vsync açıp Forza Horizon 4 oyununda denedim 72 fps e düşmedi sadece ets2 ve gta5 te sorun çıkartıyor sanırım

Hocam ekran kartım ROG STRIX 2060 oyunda 100-110 fakat menüde 600-700.

Monitörüm 144Hz fakat v-Sync açıp Forza Horizon 4 oyununda denedim 72 FPS'e düşmedi sadece ETS 2 ve GTA 5'te sorun çıkartıyor sanırım.

O zaman v-Sync açmanıza gerek yok.

Çok yüksek FPS değerleri alsaydınız görüntüde yırtılma olurdu.
Ama bu değerlerde bir sorun teşkil etmiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı