144 HZ Monitör tavsiyesi

ÖzcanCesur

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, forumda yeniyim bazı konuları takip ettim fakat bir sonuca varamadım. Yeni monitör almak istiyorum.
Geforce GTX 1050 Ekran kartım var, sizce tam uyum için hangi monitör seçmeliyim?
Samsung LC24RG50FQMXUF 24" 144Hz 4ms
Samsung 24" CFG73 FHD 1ms(MPRT) 144Hz

Aklımda bu iki monitör var 4 ms olan daha uygun fiyatlı sizce hangisini almalıyım ve bu fiyat aralıklarında monitör tavsiyeniz var mı? Şimdiden teşekkürler.

Samsung'un o modelinin 72Hz olanını kullanıyorum, yanıt süresini hızlıya aldığımda 144Hz monitörlerle pek bir farklı kalmıyor ama ghosting sorunu var. 4 ms olduğu için onda da olacaktır büyük ihtimal.

Bu arkadaşın paylaştığı monitör son dönemin en popülerlerinden bir tanesi. IPS olması da cabası. Genelde bu tarz monitörlerin sırf TN panel oluşu albenisiz kılıyordu benim gözümde fakat bu monitör benim de aklımı çelmiyor değil. Hatta kara cuma veya 11.11 indirimlerinde daha makul fiyatlara da alınabilir düşüncesindeyim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı