144 Hz Monitörde Ghosting Sorunu

Image1540623745.230865.jpg

144 Hz bir monitörde ultra ayarlarda 100-144 FPS aldığım halde her oyunda bu sorunla karşılaşıyorum.
Yaklaşık 2 aydır yaşadığım bir sorun bu ve hala çözüm bulamadım. Vatan Bilgisayar'a götürdüm sorunu fark edememişler çünkü 60 Hz monitör kullanmışlar.
Yardıma ihtiyacım var beni deli ediyor sistemim de daha yeni 6 ay oldu.
Yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler :)

Sistemim:
  • GTX 1070 GamingX 8 GB
  • Intel I7-8700
  • TUF Gamıng Z370-Plus
  • HyperX 2x8 2900 MHz RAM
  • Zalman Le serisi 600w PSU

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar. Monitör modelinizi yazar mısınız? Monitörün değerleriyle alakalı olabilir, bazen 1 ms GtG yazıyor ama bu griden griye idi sanırım, monitörlerin en hızlı görüntülediği renk de griydi, ondan. Normalde tepki süresi 10 ms olabilir farklı renkler için.

Arayüzden Görüntü ayarlarından DCR ve Overdrive ayarlarını kapatın.

1 ms GtG tepki süresine sahip monitörlerde Ghosting olabilir. Monitör ayarlarında tepki süresiyle alakalı olarak bir ayar var mı? (Çok hızlı, hızlı gibi)

Eğer aşırı hızlı mod gibi bir ayara aldıysanız, bu sefer pikseller olması gerekenden çok hızlı renk değiştirir ve ters Ghosting görürsünüz. Kontrol edin bakalım.

1 ms GtG tepki süresine sahip monitörlerde Ghosting olabilir. Monitör ayarlarında tepki süresiyle alakalı olarak bir ayar var mı? (Çok hızlı, hızlı gibi)

Eğer aşırı hızlı mod gibi bir ayara aldıysanız, bu sefer pikseller olması gerekenden çok hızlı renk değiştirir ve ters Ghosting görürsünüz. Kontrol edin bakalım.

Öyle bir ayar yok :(

Hayda... O zaman şanssızsınız diyebilirim veya MPRT tepki süresi uçuktur o modelin. Neyse kafanızı karıştırmayayım. Gri bir ekrana gelin ve farenizi hareket ettirin. Arkasında bıraktığı iz çok mu uzun? O an fotoğraf atabilir misiniz iz bırakırken? Ona göre değerlendirme yapayım.

Yeni konular

Geri
Yukarı