144 Hz Monitörde HDMI ile 144 Hz Alınır Mı?

kaancl3344

Hectopat
Yer
Mersin, Turkey
Daha fazla  
Merhabalar elimde 144hz ViewSonic VX2458-C monitör var ve Laptop ile kullanmak istiyorum. Bildiğim kadarı ile HDMI ile 120 üzeri aktarılmıyor fakat Nvidia denetim masasında bana 144'e kadar Support veriyor ve oyunlarda da seçebiliyorum bu ayarı. Acaba bilgisayarımda HDMI 2.1 falan var da ben mi bilmiyorum? Nereden kontrol edebilirim ve eğer maksimum 120 alabiliyorsam her şeyde 120'ye mi sabitlemeliyim, daha iyi mi performans alırım ?

Dosya Ekleri

• Screenshot_6.png
    Screenshot_6.png
    38,7 KB · Görüntüleme: 230
  • Screenshot_7.png
    Screenshot_7.png
    29,9 KB · Görüntüleme: 210
Son düzenleyen: Moderatör:
Sabitleme yapmana gerek yok bence vSync ile sabitlesen de dalgalanma yapabilir. HDMI 2.0 1080p çözünürlükte maksimum 120 hz aktarabilir söylediğin gibi. Sabitlersen üstüne çıkamazsın ama altına düşebilirsin ekran kartı bazı sahnelerde 120'yi veremeyebilir. O yüzden serbest bırak üstüne de çıkabilirsin bu sayede. Performansa bir faydası olmaz sabitlemenin veya sabitlememenin.

Sabitleme yapmana gerek yok bence vSync ile sabitlesen de dalgalanma yapabilir. HDMI 2.0 1080p çözünürlükte maksimum 120 hz aktarabilir söylediğin gibi. Sabitlersen üstüne çıkamazsın ama altına düşebilirsin ekran kartı bazı sahnelerde 120'yi veremeyebilir. O yüzden serbest bırak üstüne de çıkabilirsin bu sayede. Performansa bir faydası olmaz sabitlemenin veya sabitlememenin.
Acaba bende HDMI sürümü kaç? Bakmanın bir yolu var mı? 144 Hz'de bir iki oyun oynadım, gayette akcıydı ve dalgalanma vb. olmadı. Merak ettiğim ben şimdi gerçekten 144 Hz alıyor muyum yoksa 144 diyor her yerde ama bana 120 mi veriyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Nasıl öğreneceğini bilmiyorum ama hem HDMI soketinin hemde kablonun sürümünün 2.1 olması gerek 144 hz alabilmen için. İkisinden biri bile olmasa 144 Hz'e ulaşamazsın.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı