144 Hz monitörde yırtılma olur mu?

Yırtılmalar ekran tazeleme hızının üzerinde FPS değerleri aldığın zaman ortaya çıkar yani 144Hz üstü FPS değerleri alırsan yırtılma olur. Eğer AMD ekran kartın varsa Freesync ile yırtılmaları önleyebilirsin. Nvidia ekran kartın varsa da DP kabloyla Freesync özelliğini kullanabilirsin ve yırtılmaları önlersin.

Ne kadar FPS alırsanız o kadar Hz gelir. Tabii 144Hz'in üstünde olunca sabit 144Hz alırsınız fakat yüksek fps'lerde ve düşük fps'lerde yırtılmas sorunları oldukça var. Eğer alacağınız monitörde FreeSync var ise o özelliği açarak yırtılmaları engelleyebilirsiniz.

Hdmi takınca 120 hz oluyor galiba Display takınca 144 alalbiliyorum galiba Amd ekran kartım var bu arada freesync güzel oldu
Ne kadar FPS alırsanız o kadar Hz gelir. Tabii 144Hz'in üstünde olunca sabit 144Hz alırsınız fakat yüksek fps'lerde ve düşük fps'lerde yırtılmas sorunları oldukça var. Eğer alacağınız monitörde FreeSync var ise o özelliği açarak yırtılmaları engelleyebilirsiniz.
Teşekkürler ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim

Yırtılmalar ekran tazeleme hızının üzerinde FPS değerleri aldığın zaman ortaya çıkar yani 144Hz üstü FPS değerleri alırsan yırtılma olur. Eğer AMD ekran kartın varsa Freesync ile yırtılmaları önleyebilirsin. Nvidia ekran kartın varsa da DP kabloyla Freesync özelliğini kullanabilirsin ve yırtılmaları önlersin.
Anladım sağolun Freesync açıp Display kablosuyla bağlayacağım teşekkürler bilgilendirdiğiniz için

V-Sync ve FreeSync açarak yırtılmaları en aza indirebilirsiniz. Alacağınız monitör indirim olmadığı sürece o bütçe de alınabilecek en iyi monitör. Ama bütçe artarsa tavsiyem. Yani bir anda düşşse de o kadar yırtılma olmaz. https://www.hepsiburada.com/samsung-lc24rg50fqmxuf-24-144hz-display-hdmi-full-hd-freesync-kavisli-oyuncu-monitor-p-HBV00000JGUV3?magaza=Samsung Türkiye&utm_source=pc&utm_medium=akakce&utm_campaign=c&utm_content=c&utm_term=k&wt_pc=akakce.c.k.pc&v=1.81.6
O monitörüde gördüm güzel bir monitör ama ben yanına kulaklık alacağım o yüzden çok az para kalacak ama güzel monitörlerden
144 Hz monitörde 144 FPS üstü alırsanız yırtılmalar olur. Bunun önüne geçmek için V-Sync açın derim.
Freesync açınca çok kırılma olmaz diye düşünüyorum inşallah düzgünce oynanır

Geri
Yukarı