Çözüldü 144 Hz monitöre geçince görüntü iyileşmesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

WaiiXD

Hectopat
Makaleler
4
Hayatımda ilk defa 144 Hz monitör kullanıyorum ve şunu fark ettim 60 Hz'den 144'e geçince görüntü daha akıcı, kaymak gibi gözüküyor bunun panel farkıyla alakası olabilir mi yoksa gerçekten Hz farkı bu kadar etkiliyor mu?

Çözüm
Hayatımda ilk defa 144 Hz monitör kullanıyorum ve şunu fark ettim 60 Hz'den 144'e geçince görüntü daha akıcı, kaymak gibi gözüküyor bunun panel farkıyla alakası olabilir mi yoksa gerçekten HZ farkı bu kadar etkiliyor mu?

HZ farkıyla ilgili. Tabii ki panel türü de MS farkı da bunu hissettirir ama HZ farkı yüzünden oyun daha akıcı oluyor.
Hayatımda ilk defa 144 Hz monitör kullanıyorum ve şunu fark ettim 60 Hz'den 144'e geçince görüntü daha akıcı, kaymak gibi gözüküyor bunun panel farkıyla alakası olabilir mi yoksa gerçekten HZ farkı bu kadar etkiliyor mu?

HZ farkıyla ilgili. Tabii ki panel türü de MS farkı da bunu hissettirir ama HZ farkı yüzünden oyun daha akıcı oluyor.

Çözüm
144 Hz kullanmadım, maksimum 75 Hz kullandım ve kullanmadan bile 60 Hz ile 144 Hz arasındaki farkın çok fazla olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Masaüstünde bile fark ediyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı