144 Hz ve 240 Hz arasındaki fark

Pierry

Decapat
Makaleler
1
Arkadaşlar tam olarak derdimi anlatamadım ama sorum şu, mesela 240 Hz bir monitörün var ve oyunda 210 230 FPS değerleri arasında gidip geliyorsun 240 Hz akıcılığını alamayacaksın ama sana görüntü 144 Hz gibi mi gelecek yoksa monitörün 240 Hz olduğu için 144 Hz'den daha mı akıcı olacak? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

75 Hz kullanıyorum 4:3' te 60 fps sabitleyince 30 gibi gözüküyor. Cevabını aldın sanırsam.
CS:GO'da FPS sabitlemek sıkıntı yaratıyor. Diğer oyunlarda 60 FPS ile oynadığımda gayet akıcıyken CS:GO'yu 60 FPS'e sabitlediğimde çok kötü oluyor. Fakat bilgisayar maksimum 60 FPS alabilecek güçteyse o zaman takılmalar olmuyor.

Farkı böyle anlayabilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam benim sıkıntım o değil, yukarıda belirttiğim üzere 240 hz bir ekranda 210 230 fps aldığımız zaman bize gelen görüntünün 144 hz den daha akıcı gelip gelmediğiydi fakat ikilemde kaldım bir arkadaş 144’ten daha akıcı diğeri farklı bir şey söylüyor.

Hocam benim sıkıntım o değil, yukarıda belirttiğim üzere 240 hz bir ekranda 210 230 fps aldığımız zaman bize gelen görüntünün 144 hz den daha akıcı gelip gelmediğiydi fakat ikilemde kaldım bir arkadaş 144’ten daha akıcı diğeri farklı bir şey söylüyor.
240 Hz monitörde 240 FPS almadığınız sürece işe yaramaz öyle diyeyim.

240 Hz monitörde 240 FPS almadığınız sürece işe yaramaz öyle diyeyim.
Başka konulardan baktım aynı soruyu sormuş birisi, bir arkadaş da 240 hz in altındayken ne kadar fpsin varsa o kadar hz alırsın demiş ne kadar doğrudur acaba?
144Hz'den daha akıcı. Kim 240Hz akıcı değil diyor? 240 FPS almanız gerekmiyor. Masaüstünde dahi bu farkı hissediyorsunuz. CS:GO gibi bir oyunda ise inanılmaz faydası oluyor.

Başka konulardan baktım aynı soruyu sormuş birisi, bir arkadaş da 240 hz in altındayken ne kadar fpsin varsa o kadar hz alırsın demiş ne kadar doğrudur acaba?

Başka konulardan baktım aynı soruyu sormuş birisi, bir arkadaş da 240 Hz'in altındayken ne kadar FPS'in varsa o kadar Hz alırsın demiş ne kadar doğrudur acaba?
Evet doğru demiş, yalnız FreeSync/G-Sync olmazsa bu durum sıkıntı yaratabilir. Zaten 240 Hz ile 144 Hz arasında aman aman fark yok, bence 144 Hz alıp geçin. Hem kendim deneyimledim hem de profesyonel oyuncular da aynı şeyleri söylüyorlar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı