144 Hz vs 240 Hz

Yani cs go oynarken genel itibari ile 1280x960 kullanıyorum. 2k çokta bi anlam ifade etmiyor. Cs oynayıp 2k oynayan yoktur herhaldr :)
Daha net olması rakiplerinizi daha rahat görmeniz gibi bir avantaj getirir. Cs go ve valorantta göz ardı edilebilir tabi sonuçta haritalar küçük ama apex legendsta çözünürlük çok avantaj sağlıyor. Af edersiniz ebesinin nikahındaki minicik noktaları fark etmek kolay olmuyor 😅. Ama laptopta 2k 165hz masaüstünde 4k 144 kullanıyorum. Valorant ve apex oynamaktayım, kafama silah dayasalar çözünürlüğü düşürmem.

Ben 144Hz’den 165Hz’e geçince bile aradaki farkı rahatlıkla ayırt edebiliyorum. 144Hz’den sonra fark azalıyor hurafesi bitmemiş. 144Hz üstünde farkı anlayamıyorsanız gözlerinize baktırmanızda fayda var.

Ben 144Hz’den 165Hz’e geçince bile aradaki farkı rahatlıkla ayırt edebiliyorum. 144Hz’den sonra fark azalıyor hurafesi bitmemiş. 144Hz üstünde farkı anlayamıyorsanız gözlerinize baktırmanızda fayda var.

144Hz'i herkes kullandığı için ufaktan bir circle-jerk yapma huyları da var. Ben ikisini de denedim yani 144Hz ancak 240'ın getir götürünü yapar, ciddi fark var. 240Hz fiyatları biraz düşsün 144'ün yüzüne bakan kalmaz.

Ben 144Hz'den 165Hz'e geçince bile aradaki farkı rahatlıkla ayırt edebiliyorum. 144Hz'den sonra fark azalıyor hurafesi bitmemiş. 144Hz üstünde farkı anlayamıyorsanız gözlerinize baktırmanızda fayda var.

Bu kafamızdan uydurduğumuz bir şey değil, input lag farkına bakabilirsiniz.
60Hz 17ms input lag veriyor
144 7
240 4. Diyoruz ki fark minimal olduğu için hem masraf yapmaya hem de çözünürlüğü düşürmeye gerek yok. Noel baba çantasından arkadaşa yılbaşı hediyesi olarak vermiyor o monitörü. Hurafe diye dolanarak insanlara boş masraf yaptırmayın.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2022-05-07-23-30-54-409_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2022-05-07-23-30-54-409_com.android.chrome.jpg
    82,2 KB · Görüntüleme: 40
Bu kafamızdan uydurduğumuz bir şey değil, input lag farkına bakabilirsiniz.
60Hz 17ms input lag veriyor
144 7
240 4. Diyoruz ki fark minimal olduğu için hem masraf yapmaya hem de çözünürlüğü düşürmeye gerek yok. Noel baba çantasından arkadaşa yılbaşı hediyesi olarak vermiyor o monitörü. Hurafe diye dolanarak insanlara boş masraf yaptırmayın.
Bu değerler hangi monitöre ait? Panelden panele dünyalar kadar fark eder. Technopat kanalında yapılan testte fark hiç de böyle birkaç ms den ibaret değil.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videoda hissetiğiniz gibi değilde, pratikte 160hz ile 240hz farkını görebilirsiniz. Neredeyse yok.

@Quistin doğru düzgün %1 low FPS alamayan adam o farkı hissetmez normaldir, yine %50 civarı input lag azalması var. Adamın aldığı ortalama FPS 250, %1 low ise 120 FPS sonra diyor akıcılık niye aynı.
Aynı olduğunu söylemiyorum sadece farkın 60 ve 144 arasındaki kadar görülebilir olmadığını söylüyorum. 17 ms'ten 7ms'e düşmek zaten ideal ve monitörü 2k. 3ms daha düşürmek için çözünürlüğü düşürüp üstüne masraf yapacak. 280hz'i de denedim ve benim şahsi tavsiyem e-spor oyuncusu olmak gibi bir düşuncesi yoksa 144 gayet yeterli.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Bu videoda hissetiğiniz gibi değilde, pratikte 160hz ile 240hz farkını görebilirsiniz. Neredeyse yok.

Hiç yokmuş gerçekten.

Hiç yokmuş gerçekten.

hocam sorun şu ki bizim gözümüz 1000fps ile göremiyor. fark var, kullanırken hissedilir de ama 60-144 atlayışı kadar etkili değil. 144 ile 10 vuran adam 240'a geçse gene 10 vuracak. bir katkısı olduğunu düşünmüyorum yenileme hızı olarak zaten iyi bir monitöre sahip en iyisini almasına gerek yok bence. bunu yaparken çözünürlükten de feda edecek. 2k 144, 1080 240'dan daha mantıklı şahsen. sıfırdan alıyor olsa e-sport title oynadığı için size hak vereceğim, arkadaşa ben de 240 alın derdim ama elinde zaten eşdeğer bir monitör var.

Geri
Yukarı